Yükleniyor...

314 Milyon USDC, Boş Bir Adrese Gönderildi!

Web3 analitik platformu olan Watchers, yayınladığı raporlar doğrultusunda boş bir adrese 314 milyon USD Coin (USDC) gönderildiğini bildirdi.

usdc

Web3 analitik platformu olan Watchers, yayınladığı raporlar doğrultusunda boş bir adrese 314 milyon USD Coin (USDC) gönderildiğini bildirdi. Son zamanlara büyük damga vuran stablecoin sorunlarından yeni haberler gelmeye devam ediyor. Özellikle de USDC‘nin sabit dolar paritesinden sapıp, değer kaybetmesi kripto yatırımcısında paniğe yol açmıştı. Popüler Web3 analitik platformu Watchers‘a göre, Circle tarafından 13 Mart tarihinde 0x00 başlıklı boş Ethereum adresine totalde 314.167 milyon USDC gönderildi. Boş bir adrese transfer gerçekleştirmek ise genelde token’ın dolaşımdan kaldırıldığının belirtisi olmuştur.

Stablecoin’lere Yönelik Gelişmeler Devam Ediyor

Stablecoin

Stablecoin’lerde yaşanan kriz ile birlikte, birçok şirket çalışamalarını hızlandırmış durumda. USDC ihraççısı olarak bilinen Circle, Cross River Bank ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Geçtiğimiz haftasonu için pazartesi gününe odaklanılmasını bildiren Circle, bu konu üzerine faaliyetlerini daha da hızlandırmıştı.

Yaşanan durumlardan sonra özellikle de bugünü hedef alarak konuşmalarını yapan Circle, şuan için dediklerinin arkasında durduğu gözüküyor. Birçok stablecoinin dolar partesinden sapmasıyla, kripto piyasasına adeta kara bulutlar çökmüştü. Güncel duruma bakıldığında ise, ayağa kalkma aşamasında olan stablecoin’ler kripto yatırımcısının odağında seyrediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner