Yükleniyor...

ABD Gelir İdaresi Kurumu, Kraken Kullanıcılarının Bilgilerine Erişebilecek

Vergi memuru, kripto para borsası Kraken kullanıcıları için geliyor.

irs

Vergi memuru, kripto para borsası Kraken kullanıcıları için geliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi, isimsiz bir çağrının yardımıyla popüler kripto para borsası Kraken’i kullanan vergi mükelleflerinin kimliklerini elde etmek için ABD’nin gelir idaresi kurumuna (IRS) yeşil ışık yaktı.

Devlet kurumu, 2016’dan 2020’ye kadar dört yıllık bir dönemde toplam işlem hacmi 20.000 doları aşan kullanıcılar hakkında bilgi arıyor. IRS Komiseri Chuck Rettig, bunun adil paylarını ödemeyi reddedenleri ortaya çıkarmak için gerekli olduğunu iddia ediyor:

“Sanal para işlemlerinden kazanılan gelir ve ödenmesi gereken vergileri raporlayamayan mükelleflerin mazereti yoktur.”

2017’de Başladı

Geçen ay, IRS ayrıca, USD Coin (USDC) stablecoin’i işletmesiyle bilinen ödeme hizmetleri şirketi Circle’a celp göndermek için bir ex parte mahkemesi emri aldı.

IRS, 2017’de en büyük ABD kripto para borsası olan Coinbase’e karşı, şirketin vergiden kaçan kullanıcılarını araştırmasına izin veren büyük bir mahkeme zaferi elde etti. Karar, en son çağrıların önünü açtı.

2019’da ABD hükümeti 10.000’den fazla kripto para sahibine uyarı mektupları gönderdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner