Yükleniyor...

ABD Hükümeti En Güçlü Bitcoin Balinalarından Birisi Haline Geldi!

ABD Adalet Bakanlığı'nın (DoJ) 1 milyar dolarlık Bitcoin'e (BTC) el koyduğu haberinin ardından, piyasadakiler şimdi daha sonra neler yaşanabileceğine dair olası senaryoları tartışıyor.

bitcoin balinasi

ABD Adalet Bakanlığı’nın (DoJ) 1 milyar dolarlık Bitcoin’e (BTC) el koyduğu haberinin ardından, piyasadakiler şimdi daha sonra neler yaşanabileceğine dair olası senaryoları tartışıyor.

DoJ’a göre, Bitcoin, kripto para işlemlerinin izlenmesini içeren bir soruşturmanın ardından 3 Kasım’da kolluk kuvvetleri tarafından ele geçirildi. Bu el koyma hakkında “Adalet Bakanlığı tarihindeki en büyük kripto para ele geçirmeyi temsil ediyor” ifadeleri kullandı.

Bu hareketten sonra, ABD hükümeti artık en zengin 5. BTC adresini (ve kripto borsaları tarafından kontrol edilen adresleri hariç tutarsak en zengin 3. BTC adresini) kontrol ediyor.
Ayrıca, mahkeme belgeleri, kolluk kuvvetlerinin BTC’nin yanı sıra benzer miktarlarda Bitcoin  Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG) ve Bitcoin SV (BSV) ele geçirdiğini gösteriyor.

52d855a755

Bu arada, birçok kişi, ele geçirilen Bitcoin’in ABD hükümetinin tam kontrolüne geçmesi durumunda açık artırmaya çıkarılacağını tahmin ediyor. Ancak diğerleri, hükümetin nasıl bir karar verecek olursa olsun her seçeneğin Bitcoin için iyi olacağını dile getiriyor.

Fiyat Hareketlenmesine Neden Olmuş Olabilir

Bu arada Binance Research’e göre, ele geçirme duyurusu son günün fiyat hareketine katkıda bulunmuş olabilir. Yazının yazıldığı sırada BTC, CoinGecko verilerine göre  15.622 dolardan işlem görüyordu. Kripto para birimi son 24 saatte %5.1, son 1 haftada ise %17 oranında artış yaşadı. Fiyat gece saatlerinde ise neredeyse 15.950 dolar seviyelerine kadar yükseldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x