Yükleniyor...

ABD Kongresi’nde Ripple Konuşuldu

ABD'de dün gerçekleşen "Nakit Dışı Ödemeler" konu başlığı altında bir kongre gerçekleşti.

thumbs b c 94a30985f0d5e994e58934628693ea58

ABD’de dün gerçekleşen “Nakit Dışı Ödemeler” konu başlığı altında bir kongre gerçekleşti. Tartışmalar sırasında ise Ulusal Cumhuriyet Kongre Komitesi Başkanı Tom Emmer, birçok kripto para birimi arasında özellikle Ripple’dan (XRP) bahsetmeyi tercih etti.

Emmer, kongre esnasında girdiği bir tartışma da kongre üyelerinin kaçının kripto paralar üzerinde gerçekleşen teknolojik yeniliklerden haberdar olduğu sorusunu yöneltti. ABD tarafından alınan ve alınması öngörülen bazı kararların, geleceğin teknoloji olarak adlandırabilecek blockchain teknolojisine zarar verebileceğinden bahseden Emmer’a sosyal medyadan oldukça fazla destek geldi.

Kongrede yer alan siyasetçilerin bir kısmı Emmer’a destek verirken diğer bir kısmı ise kripto paralar aracılığı ile oluşabilecek olan yasa dışı eylemlerin artmasından duydukları endişeler doğrultusunda bazı sınırlamaların gelmesi gerektiğini savundu.

Hatırlayacağımız üzere daha önce 2015 yılında 700.000 dolar gibi bir rakam ile Bankalar Arası Gizlilik Yasası ihlali sebebi ile ceza alan Ripple’ın, son günlerde de bu konuda devam eden başka davaları da bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner