Yükleniyor...

ABD’li Bankacılık Devi State Street, Kripto Para Sektörüne Giriyor

Yönetimi altında 3 trilyon doların üzerinde varlık bulunan ABD bankacılık devi State Street, kurumlar için bir kripto para alım satım platformu kuruyor.

abdli bankacilik devi state street kripto para sektorune giriyor

Yönetimi altında 3 trilyon doların üzerinde varlık bulunan ABD bankacılık devi State Street, kurumlar için bir kripto para alım satım platformu kuruyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

State Street’in Currenex birimi, girişim için Arcane Crypto destekli Pure Digital ile ortaklık kurdu. Currenex birimi, kurumsal döviz veya FX platformlarına teknoloji sağlıyor. Londra merkezli Pure Digital, kurumsal yatırımcılar için tezgah üstü (OTC) bir kripto para platformu inşa ediyor ve Currenex de bunun için altyapı sağlıyor.

State Street Global’daki GlobalLink’ten bir yetkili olan David Newns konu hakkında şunları söyledi:

“Currenex, bu heyecan verici dijital para alım satım platformu için Pure Digital’e sağlam teknoloji ve altyapı sağlamada FX ve dijital varlık ticareti piyasasındaki deneyim ve uzmanlığımızdan yararlanmaktan heyecan duyuyor.”

Pure Digital’in kripto para platformunun “2021’in ortasında” faaliyete geçmesi bekleniyor. Bununla birlikte, yatırımcılara kendi seçtikleri bir saklama sağlayıcısını kullanabilmelerini sağlayan çoklu saklama seçeceği de sunulacak. State Street ve diğer bankaların, müşterilerine kripto para alım satımını mümkün kılmak için platformu kullanacağı bildirildi. 

State Street, kripto para sektörüne giren son finans kuruluşunu temsil ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Goldman Sachs, Morgan Stanley, Bank of New York Mellon ve diğerleri müşterilerine kripto para hizmetleri sağlamak için harekete geçmişti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x