Yükleniyor...

ABD’li Savcılar, Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes ile Teslim Olma Konusunda Görüşüyor

Savcılar, Şubat ayında yapılan bir duruşmada Arthur Hayes'in önümüzdeki ay ABD makamlarına teslim olabileceğini söyledi.

abdli savcilar eski bitmex ceosu arthur hayes ile teslim olma konusunda gorusuyor

Savcılar, Şubat ayında yapılan bir duruşmada Arthur Hayes’in önümüzdeki ay ABD makamlarına teslim olabileceğini söyledi.

The Block tarafından elde edilen mahkeme belgelerine göre, kripto para türev borsasının kurucu ortağı ve eski CEO’su Hayes, “şu anda Singapur’da ikamet ediyor” ve ABD Adalet Bakanlığı’nın geçen Kasım ayında açtığı davayla bağlantılı olarak teslim olma ve mahkemeye çıkma konusunda ABD hükümeti ile görüşmelerde bulunuyor.

Hayes ve diğer BitMEX kurucuları, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu‘nun bir iddianamesiyle Banka Gizlilik Yasası‘nı ihlal etmekle suçlanmıştı.

Ayrıntılar, 9 Şubat’taki bir mahkeme duruşmasının tutanağına dahil edildi. ABD Başsavcı Yardımcısı Jessica Greenwood, elde edilen tutanağa göre mahkemeye şunları söyledi:

“Sanık Hayes ile Hawaii’de 6 Nisan 2021 tarihli teslim olma durumunu tartıştık. plan, Mahkemekeyi görülme durumundan haberdar etme, teslim olma ve Hawaii’de görülme için ulaşımı konuşma ve ardından uzaktan Yargıç huzuruna çıkma olarak ilerleyebilir. Bu nedenle, tarih yaklaştıkça size bu konuda bir sunum yapmayı umuyoruz.”

Greenwood detaylandırmaya devam etti:

“Teslim olmayı nasıl ayarlayabileceğimizi avukatla görüştük. öncelikle Hawaii’de görünmeyi ve Hawaii’deki sunumunun ardından, yargıcın huzurunda sanal bir görüşme yapmayı teklif etti. New York’un Güney Bölgesi’nde fiziksel olarak görünmek yerine, uzaktan görüşme ile Yargıç huzuruna çıkacağını, Amerika Birleşik Devletleri içinde ise yetkililere teslim olacağını söyledi.”

BitMEX ve kurucularına karşı yürütülen hukuk davalarında davacıları temsil eden Pavel Pogodin, ilk olarak tutanağın içeriği hakkında Çarşamba günü tweet attı. Greenwood, Hayes’in Hawaii’de kalmasıyla ilgili bir soruyu kefalet paketinin tartışılmakta olduğunu söyleyerek yanıtladı.

Duruşmadan dokuz gün sonra Hayes, piyasanın durumunu değerlendirdiği ve gelecekte daha fazla misyon sözü verdiği bir blog yazısı yayınladı. Metne göre, ABD hükümeti Greg Dwyer aleyhine iade davası başlattı. Greenwood şunları söyledi:

“Avukatımızdan, bu işlemlere itiraz edilmeyeceğini anlıyoruz, ancak dediğim gibi, onunla gönüllü bir teslim müzakeresi yapamadık.”

Duruşmada, başka bir kurucu ortak olan Ben Delo’ya da değinildi ve en azından avukatın onun New York’ta görünmeyi planladığını ifade ettiğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x