Yükleniyor...

Alibaba’dan Yeni Blockchain Projesi: AntChain

Alibaba’nın ödeme kolu Ant Group, geleneksel endüstrilerin dijital dönüşüm hızlandırmak için yeni bir teknoloji markası başlattı.

alibaba blockchain antchain

Alibaba’nın ödeme kolu Ant Group, geleneksel endüstrilerin dijital dönüşüm hızlandırmak için yeni bir teknoloji markası başlattı. AntChain adlı yeni blockchain projesi ile geleneksel olarak çok sayıda katılımcıyı ve karmaşık süreçleri içeren endüstrilerde şeffaflığı güçlendirmek ve güven oluşturmak amaçlanıyor.

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Alibaba için çevrimiçi ödeme platformunu olan Alipay’i geliştiren Ant Group, yeni bir blockchain çözümü başlattı. Yapay zeka, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve güvenli hesaplama dahil birçok teknolojiyi içeren AntChain çözümü, şirketin  kiralama, nakliye, sigorta talebi işleme gibi durumlarda kullanılan blockchain teknolojisine dayanıyor.

Ant’ın Genel Müdürü Eric Jing, şu ifadeleri kullanıyor:

“Kuruluşumuzdan beri müşterilerimize sunduğumuz güvenin temelini oluşturuyor. Blockchain’in dijital çağa güveni yeniden tanımlama potansiyeline ve müşterilerimiz için gerçek yaşam sorunlarını çözmeye inanıyoruz.”

Özellikleri Nedir?

AntChain iş istasyonu, güvenli hesaplama için gelişmiş güvenlik algoritmaları ve donanım şifreleme hızlandırması ile normalde aldığı sürenin onda birinde kurulabilir ve işlem hızını yüzde 30 arttırır. AntChain çözümü ayrıca yapay zeka, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve güvenli hesaplama dahil birçok teknolojiyi kullanacak.

Bilindiği üzere Blockchain, her katılımcının bilgileri paylaştığı ve senkronize ettiği dağıtılmış bir veritabanıdır. “Blok” adı verilen zincirleme kayıtlarda tutulan veriler hiçbir otoriteye ait değildir. Merkezi olmayan tasarım şeffaf ve üzerinde oynama yapılmasına karşı dayanıklı olmasını sağlar. Şeffaflığı ve hack’lere karşı gelişmiş koruması göz önüne alındığında, blockchain’in bankacılık, imalat tedarik zinciri, dijital kimlik ve yönetişim gibi sektörlere yaygın olarak uygulanması bekleniyor.

Ant, Blockchain çözümleri ve yenilikleri genel müdürü Li Jieli, “Blockchain, geleneksel endüstrilerin dijital dönüşüm dalgası ile birlikte gelişiyor. Sanayi blockchain uygulaması hala erken bir aşamada ve dijital işlemler geliştikçe çeşitli endüstrilerdeki maliyetleri düşürerek dijital işlemleri destekleyecek” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner