Altcoin'lerin liderine darbe: Son yedi ayın dibinde! • Coinkolik
Yükleniyor...

Altcoin’lerin liderine darbe: Son yedi ayın dibinde!

Jeopolitik sorunların vurduğu kripto para piyasası, Ethereum'u (ETH) Mart ayından bu yana en düşük seviyeye getirdi.

ethereum 3

Jeopolitik sorunların vurduğu kripto para piyasası, Ethereum‘u (ETH) Mart ayından bu yana en düşük seviyeye getirdi.

İsrail-Filistin savaşı, kripto paraları sallamaya devam ediyor. 1640 dolardan düşüşe geçen ETH, neredeyse hiç düzeltme vermeden 1520 dolara iğne attı. Minör destek seviyesinin hemen altından tepki bulan altcoin’lerin lideri, 1550 dolara geldi. Ancak, başta savaş ortamı olmak üzere BTC‘deki negatif unsurların da devam etmesi, bir süre daha ETH’yi meşgul edecek gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mart ayından bu yana en düşük seviyesine gelen ETH için hangi seviyeler kritik öneme sahip? Nasıl bir fiyat hareketi izleyebiliriz?

Yalnızca iki haftada yüzde 13 düştü!

BTC’nin hızlı düşüşüyle birlikte daha fazla bir zayıflık gösteren ETH 1545 dolara iğne atmıştı. Ardından BTC’nin toparlaması ve globaldeki karmaşanın bir nebze de olsa azalması, ETH’yi tekrardan yukarı attı. Fakat BTC’deki düşüşün devam etmesi, haliyle ETH fiyatını yeniden sarstı. Haberin yazımı itibarıyla 1550 dolardan işlem gören altcoin’lerin öncüsü

İsrail-Filistin savaşının daha büyük bir boyuta evrilmesi veya BTC’nin 27.000 altında kalması gibi unsurlar doğal olarak ETH fiyatını alt seviyelere çekecektir. Bu tür bir senaryorda destek görevi görebilecek bölgeler sırasıyla 1514 – 1464 – ve 1421 dolardır. Özellikle de 1421 doların kaybıyla beraber altcoin’ler daha sert bir çöküşe maruz kalabilir.

Ekran Resmi 2023 10 13 11.05.54

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x