Altcointurk, etkinliklerle dolu bir eylül ayı geçirdi • Coinkolik
Yükleniyor...

Altcointurk, etkinliklerle dolu bir eylül ayı geçirdi

Eylül ayında binlerce kişiye ulaşan Altcointurk, İstanbul ve Ankara KriptoCuma başta olmak üzere X’te yer alan Spaces yayınları ile de sektörde önemli yer tutmaya devam ediyor.

Altcointurk kapak

Eylül ayında binlerce kişiye ulaşan Altcointurk, İstanbul ve Ankara KriptoCuma başta olmak üzere X’te yer alan Spaces yayınları ile de sektörde önemli yer tutmaya devam ediyor.

NFT topluluk günü

Web3 ekosisteminin önemli markalarından Altcointurk, Tracker Academy ve Utilify’ın iş birliği ile NFT Topluluk Günü etkinliğini gerçekleştirildi. Katılımın oldukça yüksek olduğu etkinliğe Altcointurk Base ev sahipliği yaptı. Etkinlikte NFT’lerin Web3 ekosistemine olan katkıları ve geleceklerine dair konular konuşuldu.

Altcointurk
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Utilify CEO’su Bertuğ Oymak, “Markalar NFT topluluk gücünü ilk NFT dalgasında doğru kullanamadı, koleksiyon satışlarıyla yatırım beklentili müşteri derdi edindiler sadece. Şimdi ise bu teknolojiyi sadakat altyapılarıyla topluluk oluşturmak için ödül olarak kullanıyorlar ve bu sistem başarıyla çalışıyor.” dedi.

Altcointurk CEO’su Volkan Korkmaz, “NFT’lerin arka planına doğru utilityler sağlanmadığı sürece resimden öteye geçmeleri pek mümkün değil. Bizde bu gerçeği göz önüne alarak, Altcointurk NFT’lerimiz ile topluluğun katılımını ödüllendirdiğimiz bir yapı inşaa ettik. Online ve offline olarak topluluğumuza verdiğimiz NFT’lerimizin kullanım alanı olacak Altcointurk MarketPlace’i çok yakında duyuracağız.” diyerek NFT’lerin utilitysi olması gerektiğine değindi.

Tracker Academy CEO’su Hakan Kesler ise “NFT koleksiyonlarının çoğu yok olmaya mahkum ancak sürdürülebilir kullanım alanı sunan projeler ile gelecekte çok daha başarılı koleksiyonlar göreceğiz.” açıklamasında bulundu.

Cosmoverse KriptoCuma

Türkiye’de 2023 yılında yapılacak global Web3 etkinliği olan Cosmoverse’nin ilk duraklarından biri Altcointurk Base oldu. Altcointurk Base’de CosmoverseHQ’nun katkılarıyla Cosmoverse KriptoCuma gerçekleştirildi.

Cosmoverse Altcointurk

Cosmos ekosistemi ve Cosmoverse 2023 hakkında bilgilendirmelerin yer aldığı etkinlikte, CosmoverseHQ kurucusu Cryptocito da yer aldı. Cryptocito Cosmoverse 2023 ‘ün İstanbul’da olmasıyla ilgili oldukça heyecanlı olduklarını ve ekosisteme merakı olan herkesin mutlaka katılması gerektiğini belirtti.

Zapper’dan DeFI Atölyesi

Oyunlaştırma yöntemi ile defi öğrenmeye olanak sağlayan portföy izleyicisi olan Zapper, Altcointurk Base’de bir DeFI Atölyesi düzenledi.

Etkinlikte temel DeFI kavramları konuşuldu ve Zapper’ın bu alandaki faaliyetleri anlatıldı. Zapper Marka Elçisi Taha Doruk’un Zapper kullanımını anlatması ve Quiz yarışmasıyla sonlandı.

Altcointurk DeFi atölyesi

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x