Yükleniyor...

Altın Savunucusuna Göre Bitcoin’in Fiyatı Manipülatörlerin Kontrolünde

Birçok piyasa uzmanı, Bitcoin'in son fiyat rallisini koronavirüs salgınının neden olduğu panik havasına bağlıyor.

Peter Schiff Bitcoin BTC

Birçok piyasa uzmanı, Bitcoin’in son fiyat rallisini koronavirüs salgınının neden olduğu panik havasına bağlıyor. Bitcoin’e ağır eleştirileriyle tanınan Schiff Gold’un yönetim kurulu başkanı ve Euro Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff’e göre, Bitcoin’de “güvenli bir şey yok” ve Bitcoin satın alanlar spekülasyonlarla fiyatı yükseltiyor.

Schiff, Bitcoin’in fiyatının spekülasyonlarla hareket ettirildiği anlatısını sık sık dillendiriyor. Bu sefer ABD-İran gerilimi veya koronavirüs salgını gibi büyük küresel olaylara Bitcoin’in neden tepki verme eğiliminde olduğunu kendine göre açıkladı. Altın destekçisi, Bitcoin’in fiyatının güvenli liman olarak görüldüğü düşüncesinin oluşturulması adına için manipülatörler tarafından yapay olarak pompalandığını iddia etti.

Bitcoin, Altından Daha İyi Performans Gösteriyor

Daha önce Bitcoin’in fiyatının bu yıl yüzde 100’den fazla artacağını tahmin eden Fundstrat analisti Tom Lee, yakın zaman önce yaptığı açıklamada, “güvenli liman”a olan talebin artmasından dolayı en büyük kripto para fiyatının arttığını söyledi. Lee ayrıca, Bitcoin’in altından daha iyi bir güvenli liman olarak görüldüğünü belirtti.

Bitcoin ve Altın

Ocak ayının başından bu yana Bitcoin’in yüzde 26,5 oranında değer kazanmasına kıyasla, altın yüzde 3,4 oranında değer kazandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner