Yükleniyor...

Analist Litecoin (LTC) Fiyat Tahmininde Bulundu: Düşüş mü Var Yükseliş mi?

Analist "The Signalyst" tarafından yapılan Litecoin fiyat tahmini, kripto para biriminin yukarı kanalın altına düştükten sonra 190 dolara yükselmeye devam edeceğini veya 100 dolara gerileyeceğini gösteriyor.

litecoin

Analist “The Signalyst” tarafından yapılan Litecoin fiyat tahmini, kripto para biriminin yukarı kanalın altına düştükten sonra 190 dolara yükselmeye devam edeceğini veya 100 dolara gerileyeceğini gösteriyor.

Analiste göre, kripto para birimi yükselişe geçebilmesi adına önce 170 dolar seviyesine ulaşmalı. Bilindiği üzere kripto para birimi, BTC fiyat düzeltmesini takip ederek 150 dolar seviyesinin de altına geriledi.

Litecoin fiyatı, Bitcoin BTC bir fiyat düzeltmesini gözlemlediği ve 37.500 dolar seviyesinden 35.500 dolara düştüğü için 19 Ocak’ta grafikte azalan bir üçgen oluşturdu. Altcoin piyasası, LTC’nin 152 dolar seviyesinin altına düştüğü düşüş trendi sırasında lider kripto para birimini takip etti. Litecoin fiyatı, yazının yazıldığı sırada 143 dolardan işlem görüyordu.

Analiste göre teknik analizler, satın alma pozisyonunun lehine görünüyor, 15’i bir alış sinyalini, dokuzu nötr bölgede ve dördü satış göstergesinde. 11 osilatörden sekizi nötr bölgede dururken, biri alış sinyalinde ve ikisi satış sinyali altında. 17 hareketli ortalamadan 14’ü güçlü bir alış göstergesi ile alış sinyali altında, biri nötr ve ikisi satış göstergesinin altında.

Düşüş İhtimali Var

Bollinger bantlarının orta çizgisi, 152 dolar seviyesinin yakınında aşağı doğru kırıldı, bu, kripto para birimi için bir sonraki hedefin, BTC fiyatı desteği 35.000 dolar seviyesinde tutmadığı sürece 125 dolar seviyesinde olabileceği anlamına geliyor. Bollinger bantları, fiyat oynaklığındaki artışla birlikte 1 günlük zaman dilimindeki genişlemede bir artış olduğunu gösteriyor.

Litecoin fiyat tahmini: LTC/USD’den Ne Beklenebilir?

Tradingview analisti The Signalyst, kripto para biriminin yakında 170 dolar işaretini test edeceği yukarı doğru bir sıçrama göreceğine inanıyor. Litecoin fiyat tahmini, LTC fiyatının yükselen bir kanal içinde hareket ettiğini ve fiyatın yükselmeye devam edeceğini veya düşüş için kanalın altında kırılacağını gösteriyor.

Kripto para birimi 170.46 dolarlık dirençte reddedilirse, fiyat, 100 dolarlık destekle kripto para birimini 104 dolara doğru yönlendirecek bir fiyat dönüşüyle ​​kanalın altına düşecek. Geri dönüşün devreye girmesi için, LTC’nin aşağıya doğru başka bir salınım oluşturması gerekiyor. Bu durumda analist, fiyatın 100 dolar seviyesine yakın bir satın alma bölgesine düşmesini bekliyor.

Litecoin price chart 2 20 January 1024x492 750x

Ayrıca LTC/USD çifti için fiyatın 170 dolarlık direnci aşıp kanalın tepesine doğru yükselebileceği bir yükseliş devam senaryosu da var. Devam etmesi durumunda, fiyatın uzun vadeli 190 dolar seviyesine doğru kayması bekleniyor. Analist, fiyatın sabit direncin üzerine çıkması durumunda, yatırımcıların yeşil bölgenin yakınında 170 dolar seviyesinin üzerinde alım kurulumları aramaları gerektiğini öne sürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner