Yükleniyor...

Arbitrum’un Son Teklifi Reddedildi

Arbitrum'un "Tahkim İyileştirme" Önerisi ciddi bir çoğunlukla topluluk tarafından reddedildi.

arbitrum

Arbitrum’un “Tahkim İyileştirme” Önerisi ciddi bir çoğunlukla topluluk tarafından reddedildi.

İlk piyasaya sürüldüğü günden beri gündemde oldukça dikkat çeken Arbitrum, topluluk oylamalarına devam ediyor. Son gerçekleştirilen topluluk oylamasında çoğunluk ret yönünde oy kullandı.

Arbitrum’un Tartışmalı Oylaması Reddedildi

Arbitrum‘un 700 milyon ARB’yi iade etme önerisi ezici üstünlükle reddedildi. 700 milyon ARB yönetişim token’ını iade etmeyi amaçlayan tartışmalı bir Tahkim İyileştirme Önerisi, ciddi bir üstünlükle reddedildi. Gelişmelerin ardından ARB yüzde 8 kadar yükseldi.

Bu oylama, Arbitrum Vakfı’nın çok önemli bir yönetişim önerisi olan AIP-1’deki rotasını tersine çevirmesiyle başladı. Bu tartışmalı teklif, 750 milyon ARB token’ını vakfa devretmeyi amaçlıyordu ve bu token’ların Arbitrum‘un teknolojisinden yararlanan yatırım projelerini finanse edeceğini iddia ediyordu.

arbitrum nedir

700 milyon ARB yönetişim token’ını iade etmeyi amaçlayan AIP 1.05, topluluk tarafından reddedildi. Toplam oyların yüzde 84,01’ini oluşturan 118 milyon ARB, teklife karşı oy kullandı.

“AIP 1.05: 700M ARB’yi DAO Hazinesine iade edin” başlıklı Arbitrum yönetişim önerisi, değeri 1 milyar doları aşan 700 milyon ARB token’ının yetkisiz ve erken tahsis edilmesinin önemli bir yetki aşımı oluşturduğunu iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner