Yükleniyor...

Atatürk’ün Kişisel Eşyaları Decentraland’de Sergilenecek

Yapı Kredi'nin Atatürk’ün kişisel eşyalarından oluşan koleksiyonu, NFT’ye dönüştürülerek 19 Mayıs’ta (yarın) metaverse’te sergilenecek.

93002866 1652871880

Yapı Kredi’nin Atatürk’ün kişisel eşyalarından oluşan koleksiyonu, NFT’ye dönüştürülerek 19 Mayıs’ta (yarın) metaverse’te sergilenecek.

NFT koleksiyonunda Atatürk’e ait madalyalar, kehribar tespih, ahşap baston, gramofon ve annesi Zübeyde Hanım’ın gözlük çerçevesi gibi eşyalar yer alıyor. Bu eşyaların NFT olarak görülebileceği koleksiyonun sergilenmesi için açılacak olan üç katlı binanın ilk katı müzeye dönüştürülecek.

nft

Sergi, Decentraland’de -112, -43 koordinatlarında yer alacak Yapı Kredi binasında ziyaret edilebilecek.

Konuyla ilgili konuşan Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü Arda Öztaşkın şu ifadeleri kullandı:

“Kültür ve sanatın bankası Yapı Kredi olarak, 19 Mayıs’ta Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve mirasını gelecek kuşaklara aktarmak adına, daha önce ‘Sanal Müze’yle dijital ortama taşıdığımız Atatürk arşivimizin NFT versiyonlarını oluşturduk. Atatürk’e ait kişisel eşyaların yer aldığı bu çok değerli koleksiyonun en değerli parçalarını Metaverse evrenindeki binamızın müzeye dönüştürdüğümüz birinci katında sergileyeceğiz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner