Yükleniyor...

Avalanche (AVAX): Piyasa Boğalar İçin Müsait

Avalanche, popüler oyun projesi Crypto Royale haberiyle birlikte boğaların iştahını açabilir.

avalanche

Avalanche, popüler oyun projesi Crypto Royale haberiyle birlikte boğaların iştahını açabilir.

Kripto piyasasının popüler coin’lerinden AVAX, trend dönüşü için sinyaller vermeye başladı. Uzun zamandır ayı piyasasında fiyat hareketlerini sergileyen coin, geçtiğimiz Crypto Royale ortaklığını duyurdu. Bu ay Crypto Royal’e ev sahipliği yapacak olan Avalanche, blockchain tabanlı oyun sektöründeki hamleleriyle ön plana çıktı.

AVAX Ekosistemini Büyütüyor

Kripto yatırımcıları tarafından yoğun ilgi gören Crypto Royale, Avalanche ağını kullanacağını Twitter üzerinden duyurdu. Yapılan bu duyuru, blockchain tabanlı bir oyunun AVAX ağında hizmet vermesi anlamına geliyor. Ağ tarafında yaşanan bu gelişmeler, popüler coin’in fiyat istikrarını etkileyebilir.

AMBCrypto’nun analizine göre, Avalanche ağını tercih eden bu oyun projesi olumlu etki yaratabilir. Oyundaki aktiviteler için AVAX kullanımının getirilmesi ve kullanıcıların ağı aktif bir şekilde yönlendirmesi yükseliş anlamına gelebilir. Crypto Royale, oyun içinde projesinin kripto para birimi ROY dağıtımı gerçekleştirecek. Bu dağıtımı AVAX ile destekleyecek olması ve insanlara stake etme imkanı sunacak olması yükseliş iddialarını destekliyor.

AVAX Grafik Analizi, Yükseliş Gelecek mi?

Yorucu geçen kripto ayı piyasasının AVAX üzerindeki etkileri halen geçmedi. Popüler coin, yükseliş yönlü boğa grafiğinden oldukça uzakta ilerliyor. Ekim ayını 17.65 dolar seviyesi ila 16.35 dolar seviyesi arasında geçiren popüler coin, destek seviyelerine olan temaslarıyla güç toplamak istiyor.

AVAX Grafik Analizi Yukselis Gelecek mi

AVAX’ın Göreceli Güç Endeksi (RSI), özellikle son iki ayda alım belirtileri sergiledi. Kripto piyasasındaki zorlu süreçlere rağmen sağlıklı bir dip bölgesi oluşturmayı başardı. Fiyat olarak 16.10 dolar civarını destek kalesi haline getirmeyi başaran coin, olası bir piyasa düşüşünde oradan güç almaya devam ediyor.

Son dört haftadır popüler coin’in hacmi düşük seviyelerde ilerledi. Bununla birlikte kripto para biriminin ağ aktiviteleri de önemli ölçüde azaldı. Bu verilere göre, Eylül ayından bu yana daha az satış baskısına maruz kaldı.

avax hacim

Gittikçe azalan hacimler boğalar için bir sinyal olabilir. Ayıların artık satış baskısını bırakmasıyla birlikte, alım yönlü hareketler ile piyasa boğalara kalabilir. Daha önce de yükseliş girişimlerinde bulunan popüler coin, direnç seviyelerinin getirdiği satış baskısını aşamadı.

Ancak yeni bir potansiyelli projenin Avalanche ağını kullanacak olması, kullanıcıların yoğun işlem almalarını sağlayabilir. Direnç seviyelerine kadar taşıyabilecek alım sinyalleri, boğaların ortaya çıkmasıyla yeni bir yükseliş dalgasını yaratabilir.

Alım baskısı 17.60 dolar seviyesini test etmeyi başarırsa, boğaların desteğiyle bu direnç noktası kırılabilir. Gelecek piyasa hacmini de hesaba katarsak sonraki direnç noktası 18.80 dolar seviyelerine test yapabilir.

Kripto piyasasından gelecek olumsuz sinyallerin de etkisiyle destek seviyesinden tekrar güç almak isteyebilir. Popüler coin bu noktada 16 dolar seviyesini yoğun bir şekilde deneyecektir. Destek seviyesinden dönmesi yükseliş anlamında olumlu bir sinyal verse de kırması halinde düşüş derinleşebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner