Yükleniyor...

Belçika Düzenleyicisinden Bit4You Yorumu

Geçtiğimiz aylarda iflas eden Belçika'nın kripto para borsası Bit4You için düzenleyiciden açıklama geldi.

belcika 6

Geçtiğimiz aylarda iflas eden Belçika’nın kripto para borsası Bit4You için düzenleyiciden açıklama geldi.

Belçika düzenleyicisi, Bit4You’nun işlemlerinin CoinLoan’ın çöküşünden beri şüpheli olduğunu belirtti. Düzenleyici iflasın ardından açıklamalarda bulundu.

Belçika Düzenleyicisi Çöken Borsaya Dair Açıklamalar Yaptı

Belçika düzenleyicisi FSMA’nın yorumları, Bit4You‘nun Estonyalı kurumsal ortağı iflas başvurusunda bulunmadan önce bile borsanın lisansını kaybetmiş olabileceğini veya potansiyel olarak iflasa maruz kalabileceğini öne sürüyor.

kripto kredi iflas

Belçika’nın en eski kripto borsası olan Bit4You, ülkenin mali düzenleyicisi tarafından günü yapılan açıklamaya göre, Nisan ayında faaliyetlerini askıya aldığını duyurmadan önce bile zaten kayıt veya kovuşturma kaybıyla karşı karşıyaydı.

Bit4You, fonlarının çoğunu elinde tutan hizmet sağlayıcısı CoinLoan’ın Estonya’daki çöküşüne atıfta bulunarak Nisan ayında faaliyetlerini askıya aldığını söyledi. Buna karşın bugün Belçika’nın Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi (FSMA) tarafından yapılan açıklamalar, olayın daha da farklı olduğuna dair işaretler sundu.

FSMA’nın şirketin başvurusunu kara para aklama kuralları kapsamında değerlendirirken “eski yönetimle ilgili tespit edilen usulsüzlükleri savcıya bildirdiği” belirtilen açıklamada, şirketin “tüm yönetişim yapılarını değiştirmek zorunda kaldığı” belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner