Yükleniyor...

Binance’in 100 Dolarlık BNB Bağış Airdrop’u Nasıl Alınır?

Binance Kahramanmaraş depreminden etkilenen depremzedelere 100 dolarlık BNB bağışı yapılacağını duyurdu.

binance bağış

Binance Kahramanmaraş depreminden etkilenen depremzedelere 100 dolarlık BNB bağışı yapılacağını duyurdu. Binance bağış airdrop’u almak için ise Proof of Adress (PoA) yönteminden faydalanılacağı belirtildi. Peki, 100 dolarlık BNB deprem yardımı nasıl alınır?

Binance 100 Dolarlık Bağış Yardımı Nasıl Alınır?

Binance Kahramanmaraş’ta gerçekleşen 7.6 şiddetindeki deprem sonrasında depremzedeler için bağış yapacağını açıkladı. Buna göre, depremden etkilenen 10 ildeki Binance kullanıcılarına 100 dolar değerinde BNB bağışı yapılacak.

Depremden en çok etkilenen Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerinde bulunan, bağıştan faydalanacak kullanıcılar 6 Şubat tarihinden önce tamamlanmış olan Proof of Address (PoA) yani “adres tespiti” yöntemiyle belirlenecek.

Borsa tarafından yapılacak toplam bağış miktarının ise 5 milyon dolar, Türk lirasıyla 94.155.500 TL, olması bekleniyor. Peki, söz konusu 10 ilde bulunan Binance kullanıcısı depremzedeler için Binance’in 100 dolarlık BNB bağış airdrop’u nasıl alınır?

Binance bağış yardımı için herhangi bir yere başvuruda bulunmak gerekmiyor. Borsa kullanıcısı vatandaşların, POA yöntemiyle bu 10 ilden birinde olduğu görülürse 100 dolarlık bağış yardımı almaya hak kazanıyorlar.

binance bagis

Binance’ten Deprem Sonrası Açıklama

Öte yandan Binance CEO’su CZ, Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve başta bu bölgeye yakın 10 il olmak üzere tüm Türkiye’nin etkilendiği 7.6 şiddetindeki deprem sonrasında açıklama yapmıştı. CZ açıklamasında şu ifadeleri kaydetmişti:

“Türkiye’de yakın zamanda gerçekleşen depremler çok fazla insan ve topluluğun üzerinde yıkıcı etkiler bıraktı. Çabalarımızın etkilenenleri biraz olsun rahatlatmasını umuyoruz. Ayrıca, endüstrideki paydaşlarımızı bir kez daha bu kriz zamanlarında bir araya gelip yardım eli uzatmaya davet ediyoruz.

Ekibimiz, Türkiye’de yer alan Binance kullanıcılarını ve ailelerini güvende tutmak ve gereken yardımı sağlamak için üzerine düşeni yapmaktadır. Binance bu zor zamanlarda kullanıcılarımızın yanındadır. Ek olarak, Türkiye’de bulunan topluluğumuza yardım etmek için gereken desteği verebilmek adına çalışmaya devam edeceğiz.”

Proof of Address Nedir?

Proof of Address yani “adres kanıtı” nerede yaşadığınızı doğrulayan bir belgeyi ifade eder. İkametgah belgesi olarak da bilinen bu belge, bulunduğunuz yer konusunda yalan söylemediğinizden emin olmak için bankalar ve borsalar tarafından bir güvenlik önlemi olarak istenmektedir. Kripto para borsaları da Proof of Address protokolünü uygulamaktadırlar.

Binance’in deprem yardımını almak için ise borsa kullanıcılarının depremin gerçekleştiği 6 Şubat 2023 tarihinden önce bu adres doğrulamasını yapmış olmaları gerekir.

Binance adres kanıtı için tam adınızı veya işletmenizi gösteren ve açıkça şunları belirten belgenin bir kopyasını borsa sistemine yüklemeniz gerekir: ikamet adresi, veriliş tarihi ve verenin adı (Teslim tarihinden önceki üç ay içinde tarihlendirilmelidir.)

Ayrıca aşağıda listelenen belgeler de adres kanıtı için kullanılabilir:

 • Elektrik, su, kanalizasyon gibi hizmetler için fatura
 • Belediye oranları ve vergi beyannamesi
 • Banka ekstresi (en az 1 işlem göstermesi gerekiyor)
 • Banka referans mektubu (kaşeli ve/veya imzalı)
 • İpotek bildirimi
 • Kurumsal açıklama beyanı
 • Bina yönetimi beyanları
 • Sabit telefon faturası (cep faturası kabul edilmez)
 • İnternet ve TV hizmet faturası veya paket faturası
 • Devlet veya yasal bir emlak şirketi tarafından düzenlenmiş kira sözleşmeleri
 • Belediyeden ikamet belgesi

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner