Binance CEO'su CZ, Mahkemeye Çağrıldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Binance CEO’su CZ, Mahkemeye Çağrıldı

Binance CEO'su CZ ABD Bölge Mahkemesi tarafından mahkemeye çağrıldı.

cz binance

Binance CEO’su CZ ABD Bölge Mahkemesi tarafından mahkemeye çağrıldı.

SEC, Binance’e ve CEO CZ‘ye dava açtı. Bununla birlikte CZ, ABD Bölge Mahkemesi tarafından mahkemeye ifade vermeye çağırıldı.

Binance CEO’su CZ, ABD Bölge Mahkemesi Tarafından Çağrıldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Washington DC’deki Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) borsaya kayıtsız menkul kıymet işlemleri iddiasıyla  dava açmasından sadece iki gün sonra, 7 Haziran’da Binance CEO’su Changpeng Zhao için bir celp yayımladı.

cz

Celpte, CZ‘ye “Size karşı dava açıldı” ifadesi yer alıyor. Şu anda ayrıntılar sınırlı olmakla birlikte, celplerin henüz teslim edilmediği veya SEC veya Binance tarafından acil bilgi taleplerine yanıt verilmediği görülüyor. CZ’nin şahsen mahkemeye gitmesi gerekmemekle birlikte, celplerin kendisine tebliğ edildikten sonra yanıt vermesi yasal olarak gerekmektedir.

Celbe göre, Binance ve CZ’nin yanıt vermek için 21 gün süresi bulunacak. Celpte, “Yanıt vermezseniz, talep edilen tahliye için aleyhinize varsayılan karar verilecektir.” yazısı yer aldı.

SEC’in 5 Haziran’da açıklanan davasında, Binance’e karşı 13 suçlama bulunuyor. Bu suçlamalar arasında, kayıt dışı ürün ve hizmet satışları, kripto para staking programı ve şirketin sözde başarısızlıkla ilgili iddiaları gibi konular yer alıyor. Binance, SEC’in iddialarına itiraz etmektedir ve şirketin iş modelinin önceki borsa başarısızlıklarıyla karşılaştırılamayacağını savunmaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x