Yükleniyor...

Coinbase CEO’su: SEC, Geçtiğimiz Yıl Tavrını Değiştirdi

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, bugün katıldığı Bloomberg programında SEC'e ve şirketine açılan davaya ilişkin detayları değerlendirdi.

Brian Armstrong 1

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bugün katıldığı Bloomberg programında SEC’e ve şirketine açılan davaya ilişkin detayları değerlendirdi.

Armstrong, “SEC, geçtiğimiz yıl kripto para sektörüne olan tavrını değiştirdi.” dedi. CEO, katıldığı yayında SEC’in sektöre tutumunu ve davanın detaylarını değerlendirdi.

Coinbase CEO’su Bloomberg Yayınında Konuştu

Coinbase, dün SEC’in açtığı dava ile tekrardan gündeme geldi. Davanın medyada yankı bulmasının ardından şirketin hisseleri düşüş yaşadı. SEC, Coinbase’e dava açmadan önce Binance’e de dava açarak kripto sektöründeki iki büyük oyuncuyu da zora soktu.

Davanın ardından açıklamalarda bulunan CEO Brian Armstrong, bugün Bloomberg’ün bir yayınına katıldı. Armstrong, davaya dair detayları ve SEC’in sektöre tutumunu değerlendirdi.

Coinbase

CEO, yayında davaya ve Coinbase’in durumuna dair soruları yanıtladı. Coinbase’in müşterilerini veya bankacılık ortaklarını kaybetmeye başlayıp başlamadığı sorusuna Armstrong, “Şimdiye kadar böyle bir risk görmedik. Bence tüm ortaklarımız bizimle çalışırken çok düşünceli davrandılar.” dedi. Armstrong, borsada 200’den fazla varlığın işleminin yapıldığını belirtirken, SEC’in yalnızca 13 tanesini menkul kıymet olarak nitelendirdiğini söyledi.

Stake hizmetleri sorusuna ise “Stake hizmetlerimizi sona erdirmeyeceğiz. Bu mahkeme davaları sona erdiğinde, işler gerçekten her zamanki gibi gidiyor.” dedi.  

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner