Yükleniyor...

Binance, Hakkında Çıkan İddiaları Yalanladı

Kripto para borsası Binance hakkında bugün 2020-2021 yılları arasında kullanıcı fonları ile ilgili iddialar ortaya atılmıştı.

binance

Kripto para borsası Binance hakkında bugün 2020-2021 yılları arasında kullanıcı fonları ile ilgili iddialar ortaya atılmıştı.

Borsa hakkında ortaya çıkan söylentiler, şirketin 2020-2021 yılları arasında kullanıcı fonları ile kurumsal fonlarını birleştirdiğiydi. Konuya dair açıklamalarda bulunan borsa, bu durumu reddetti ve komplo teorisi olarak nitelendirdi.

Binance: “Çıkan İddialar Komplo Teorisi”

Reuters’in bugün yayımladığı bir rapor Binance’i hedef aldı. Kripto para borsasının müşteri fonları ile kurumsal fonları karıştırdığını iddia etti. Bununla birlikte Binance cephesi iddialara yanıt verdi. Binance, bu iddiaları reddederek bunun bir komplo teorisi olduğunu söyledi.

binance iddia

Reuters raporu, Binance’in müşteri fonlarının ayrı tutulması gerekirken kurumsal fonlarla birleştirilerek ABD bankacılık düzenlemelerini deldiğini iddia etti. Raporda, 2020 ve 2021’deki borsanın kurumsal gelirini müşteri fonlarıyla karıştırdığı ve gelişin günlük olarak gerçekleştiği iddia edildi.

Reuters, kripto borsasının finansmanı hakkında bilgi sahibi olan üç içeriden alıntı yaptı. Ayrıca gelenlerin çoğunun şu anda iflas etmiş olan Silvergate Bank’ta tutulan hesaplarda gerçekleştiğini ve miktarın milyarlarca dolara ulaştığını iddia etti.

Raporda, kullanıcılardan gelen paranın Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun sahibi olduğu Key Vision Development’ın Silvergate hesabına gönderildiği iddia edildi. Binance’in Silvergate’e Key Vision hesabının birincil işlevinin ABD dışındaki müşterilerden dolar katkıları toplamak olduğunu bildirdiği bildirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner