Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Fiyatı 2018 Kasım'dan Bu Yanaki En Kritik Seviyede

Bitcoin Fiyatı 2018 Kasım’dan Bu Yanaki En Kritik Seviyede

ABONE OL:google-news

Mevcut ayı piyasasının sonunun gelip gelmediği hâlâ büyük merak konusu ve Bitcoin fiyatı için önümüzdeki günler bu yüzden önemli. Bir kripto para analistine göre, Bitcoin (BTC) için önümüzdeki iki hafta oldukça zor geçecek.

Bitcoin’in şu anki fiyatı 4.000 dolar seviyesinde ve bu seviyedeki fiyatını pekiştirmiş gibi duruyor. Birçok analist, 6.000 dolarlık destek seviyesinin kırıldığı ve 2018 ayı piyasasının etkisiyle en düşük seviyenin görüldüğü 2018 Kasım ayından bu yanaki en kritik noktada olunduğu görüşünde.

Bitcoin fiyatı, son zamanların en düşük seviyesi olan 3.400 doları görmesinden bu yana yükseliş eğilimi gösteriyor. O zamandan bu yana fiyat 3.700 dolardan daha düşük seviyelere düşmekten kaçındı ve fiyat istikrarlı bir şekilde yükselişe geçti.

Bitcoin genel yatay direnci 4.000 dolara ulaştı ve yatay hareket 4.200 dolara doğru giderken yıllık düşüş trendi noktasına yaklaşılıyor. Bu düşüş trendi uzun zamandır boğalar için büyük bir engel oldu ve her defasında bu düşüş trendi direnç noktasına ulaşıldığında Bitcoin yüzlerce dolar değer kaybetti.

Tanınmış kripto para analisti CryptoRand, güçlü direnç seviyesini gösteren grafiğini paylaştı. Grafikten de görüleceği üzere Bitcoin fiyatı bu düşüş trendi direnç noktasına oldukça yaklamış durumda. Trader, Bitcoin fiyatının muhtemelen son ayların en önemli 2 haftalık dönemine girdiğini söylüyor. Bu süreçte Bitcoin ya yükselecek ya da ölecek.

Düşüş eğilimi direnç noktası ilk önce geçen Mayıs ayında yaklaşık 10.000 dolara yükselen bir ralliyi engellemişti. Ardından Temmuz ayında ETF spekülasyonu ile desteklenen bir başka ralliyi de engellendi.

Bitcoin bu önemli düşüş trendi noktasıyla karşılaştığı Kasım 2018’e geri dönüş durumda. O zaman fiyat ayı piyasasını dengelemiş gibi görünmüştü, ancak güçlü yükseliş 6.000 dolarda son buldu ve Bitcoin fiyatı sert bir şekilde düşmüştü.

Bitcoin o zamandan beri mevcut alanda kaldı ve 2019 boyunca bu durumdan kurtulmak için mücadele etti. Fakat şimdi yükseliş hissi büyük ölçüde geri dönmüş durumda ve Bitcoin, fiyatını sürekli aşağıya çeken ayı piyasası direncini kırmak için mücadele ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar