Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı 5.000 Dolara Gidiyor! Son Göstergeler Nisan Diyor

Bir varlığa yatırım yapmak için fiyatının düşük olduğundan daha iyi bir zaman yoktur.

Bitcoin Fiyatı 6

Bir varlığa yatırım yapmak için fiyatının düşük olduğundan daha iyi bir zaman yoktur. Bitcoin, son dört aydır 4.000 dolarlık büyük direnci kırmayı başaramadı ve birikim yapmaya oldukça müsait bir durum oluşmuş oldu.

Fiyatın düşük olması varlığa olan ilginin düşük veya hiç olmadığı anlamına gelmiyor. Aksine, Bitcoin’e olan ilgi Ocak 2018’den itibaren tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 2019’da rekor düzeye gelmiş durumda.

Harcanmamış işlem çıktısına UTXO deniliyor. Bitcoin Blockchain’i için henüz yeni olan bir girdi işlemi harcanmamış işlem çıktısıdır. UTXO’lar sürekli olarak işlenir ve her bir işlemin başlangıcından ve sonundan sorumludular. Bir işlem onayı kullanılmış token’ların UTXO’dan kaldırılmasıyla sonuçlanır.

2017 sonunda ve 2018’in başlarında görülen güçlü boğa koşusu sırasında UTXO seviyeleri büyük satışlar hızlandıkça keskin bir şekilde düşmüş ve 67 milyona ulaşmıştı. Geçen yıl Ağustos ayı boyunca eğilim tersine döndü ve UTXO seviyesi yeniden yükselmeye başladı. Harcanmamış işlem çıktılarının seviyeleri önceki ATH’leri aşmış durumda. Bu Bitcoin birikiminin gerçek olduğuna dair kesin bir işaret olarak görülüyor.

Hodl dalgaları, insanların Bitcoin aldıklarını ve aldıklarını satmak yerine ellerinde tuttuklarını gösteren bir başka gösterge. Hodl grafiği bir sonraki büyük boğa koşusundan önce Bitcoin birikiminin gerçekleştiği tarihi zamanları içeren kripto analisti fil₿fil₿ tarafından güncellendi.

Bitcoin Hodl

Grafiğe bakıldığında 2018 hodl’ının çok belirgin olduğu ve konsolidasyon yoluyla tamamen toplandığı açıkça görülüyor.

Analistler Nisan’ı İşaret Ediyor

Tarihsel olarak geçtiğimiz geçmişte iki kez Nisan ayında Bitcoin fiyatı yıllık bazda yükseldi. İlki 2014/2015 kripto kışında meydana geldi. İkinicisi ise geçtiğimiz yıl yaşandı. Geçen yıl Nisan ayında Bitcoin çok güçlüydü ve bir önceki aya göre %40, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise değeri %33 arttı.

Gözlemciler, bu yılki ivme ile benzer bir yükseliş olacağı görüşünde ve yapılan birikim, fiyatları direnç seviyelerinde zorlayan ve BTC’yi 5.000 dolar veya daha yüksek seviyelere çeken katalizör olabilir.

Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı 4.097 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saatlik değişim +%0,50 oranındaydı. 2018 Kasım ayında 6.000 dolardan 3.000 dolar seviyelerine kadar düşen Bitcoin fiyatı o zamandan bu yanaki en yüksek seviyeye dayanmış durumda. Tüm göstergeler şimdi yavaş ve istikrarlı bir Bitcoin birikimi yapıldığını ve Bitcoin fiyatının Nisan ayında 5.000 dolara doğru gittiğini işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner