Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Fiyatını 9.000 Doların Üzerine Taşıyan 3 Faktör

Bitcoin Fiyatını 9.000 Doların Üzerine Taşıyan 3 Faktör

ABONE OL:google-news

Bitcoin, geçtiğimiz hafta sonu 9.000 doların üzerine çıktı ve bu şekilde öncü kripto para biriminin değeri yüzde 150’den fazla artmış oldu.

Piyasa değerine göre en değerli kripto para birimi olan Bitcoin, Pazar günü Bitstamp’te son 13 ayın en yüksek seviyesi olan 9.391 doları gördü ve geçtiğimiz hafta Pazartesi gününden bu yana (7.524 dolar) değerini yüzde 22 artırdı.

Kripto para piyasası uzmanları ve trader’ları, son altı gün içinde görülen keskin fiyat artışlarını birçok faktörle ilişkilendirmiş durumdalar. Bu faktörlerin başında ise Facebook’un kripto parası GlobalCoin / Libra Coin yer alıyor.

Facebook’un GlobalCoin / Libra Coin’i Duyurması

Sosyal medya devi Facebook’un 18 Haziran Salı günü GlobalCoin veya Libra Coin olarak adlandırılan kendi kripto parasını duyurması bekleniyor. Facebook’un kripto para projesine onlarca dev şirketin destek verdiği artık bilinen bir gerçek.

Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert dahil olmak üzere birçok önemli isim bunun Bitcoin’in değerini artırdığına inanıyor. Ayrıca, kripto topluluğu, Facebook’un kripto parasının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin benimsenmesini artıracağı konusunda hemfikir.

Binance.com ABD’li Müşterilere Kapısını Kapatması

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance.com, ABD’deki tüm kullanıcıları kapı dışı etmek için 14 Haziran’da borsanın kullanım koşullarını güncelledi.

Duyuru, Binance’in kendi öz dijital varlığı Binance Coin’de (BNB) sert bir düşüşe neden oldu. BNB’nin fiyatı Cuma günü yüzde 12,8 düşerek 25,209 Satoshi’ye geriledi. BNB’deki düşüş, yatırımcıların varlıklarını Bitcoin’e çevirdiğini gösteriyor. En azından ünlü analist Alex Kruger bu görüşte.

Litecoin (LTC) Yarılanmasının Yaklaşması

5 Ağustos 2019’da gerçekleşecek olan Litecoin (LTC) blok ödülleri yarılanması sonrası LTC madencilik ödülü yüzde 50 düşecek. Bu da LTC’nin genel olarak daha az bulunan bir varlık haline gelmesine neden olacak.

Herkes tarafından bilindiği gibi, yarılanmalar tipik olarak varlıkların elde edilmesini zorlaştırdığından dolayı dijital varlıkların değerinin artmasına neden oluyor. Litecoin bu yıl değerini yüzde 353’ten fazla artırdı ve öyle ya da böyle devam etmek olan Bitcoin rallisine destek olmuş oldu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar