Yükleniyor...

Bitcoin SV (BSV) yerle bir oldu: Tehlike sinyalleri!

Bitcoin'in (BTC) hardfork'ları arasında yer alan Bitcoin SV (BSV) kısa sürede yüzde 30'a yakın düşerek tehlike çanlarını çaldı.

düşüş grafik

Bitcoin‘in (BTC) hardfork’ları arasında yer alan Bitcoin SV (BSV) kısa sürede yüzde 30’a yakın düşerek tehlike çanlarını çaldı. BTC’deki geri çekilmeyle baş edemeyen popüler coin, yalnızca kendisi için değil diğer hardfork’lar için de risk yarattı. BTC‘nin 14 Mart itibarıyla ATH yapmasına rağmen yükseliş sergileyemeyen Bitcoin SV, son düşüşle beraber ağır bir darbe aldı. Ayrıca, CoinMarketCap’in paylaşmış olduğu verilere göre, günün en çok değer kaybeden coin’i BSV oldu.

Bitcoin’deki (BTC) düşüş Bitcoin SV’yi ezdi!

14 Mart itibarıyla 73.800 dolara ulaşan BTC, yeni bir ATH’ye imza attı. Fakat, daha sonrasında başalayan satış dalgasılı, alıcıları süpürdü geçti. Dün akşamdan bu yana düşüş yönlü hareket eden kripto paraların lideri, kısa sürede 65.600 dolara iğne atarak yüzde 11,09’luk bir düşüş yaşadı. Bu gelişme ise en çok BTC hardfork’larını yaraladı. Hardfork’lar arasında en şiddetli çıkışların gerçekleştiği isim yüzde 27,57 düşüşüyle BSV oldu.

bitcoinsv

BSV’deki fiyat hareketinden anlaşılacağı üzere BTC’de yaşanan bir düzeltme, en çok hardfork’ların başını derde sokuyor. Tam tersi bir süreci ele aldığımızda ise hardfork’lar oldukça pozitif bir görünüm çiziyor. Spot BTC ETF‘lerinin onay sürecinde en çok hardfork’lar artış kaydetmişti.

Güncel sürece baktığımızda negatif senaryoda daha ağır basıyor. BTC’nin 60.000 dolara doğru geri çekilmesi halinde hardfork’larda yüklü satışlar görmek oldukça muhtemel olacaktır. BTC’nin de volatil bir süreçten geçtiğini düşünürsek, hardfork’lara özellikle dikkat edilmelidir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner