Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 15 Mart 2024

Bitcoin'in (BTC) ATH yapmasından sonra kısa bir düzeltme vermesiyle hareketlenen altcoin'lerde hangi isimler ön plana çıktı?

kripto paralar

Bitcoin‘in (BTC) ATH yapmasından sonra kısa bir düzeltme vermesiyle hareketlenen altcoin’lerde hangi isimler ön plana çıktı?

73.800 Dolara ulaşak ATH yapan Bitcoin (BTC) ilk başta altcoin’ler adına büyük bir umut vermişti. Ancak, daha sonrasında ardı ardına gelen satışlar, fiyatı 66.700 dolar bandına çekti. Özellikle de Halving‘e giderek yaklaşılması, madencilerdeki satış faaliyetlerini artırdı. BTC’deki düşüş yönlü hareket pek çok altcoin’e değer kaybettirmiş olsa da bazı isimler yükseliş yaşayarak dikkat çekti. Peki bu altcoin’ler hangileri?

Kazanan kripto paralar listesi

1- Conflux (CFX)

Listenin ilk sırasında yüzde 10,96’lık artışıyla Conflux (CFX) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 1,49 milyar dolar piyasa değerine ulaşan CFX, son 24 saatte 228 milyon dolar işlem hacmi yakaladı. Gözler, şimdilik 0,40 dolar direnciyle mücadele veren CFX’in üzerinde 2023’te İyi bir ivme yakalayan CFX’in aynı performansını sürdürüp sürdüremeyeceği ise merakla bekleniyor.

CFX 1

2- Solana (SOL)

Listenin ikinci sırasında yüzde 6,59’luk artışıyla Solana (SOL) yer aldı. Son fiyat değişimiyle beraber 77,78 milyar dolar piyasa değerine yükselen SOL, son 24 saatte 11,62 milyar dolar işlem hacmine ulaştı. Diğer major coin’leri adeta sollayan SOL, hem ekosistemini hem de yatırımcısını sevindirdi. SOL için asıl kritik fiyat bölgesi ise 200 dolar bandı olacak gibi duruyor.

SOL 2

3- Sei (SEI)

Listenin üçüncü sırasında yüzde 5,50’lik artışıyla Sei (SEI) yer aldı. Son fiyat hamlesiyle beraber 2,36 milyar dolar piyasa değerine yükselen SEI, son 24 saatte 657 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. 2024’ün Yıldız adaylarından biri olarak görülen SEI, psikolojik ve teknik açıdan zorlu bir seviye olan 1 doları aşması halinde, daha büyük yükselişlerin kapısını aralayabilir.

SEI 3

4- Dogwifhat (WIF)

Listenin dördüncü sırasında yüzde 5’lik artışıyla dogwifhat (WIF) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 3,23 milyar dolar piyasa değerine yükselen WIF, son 24 saatte 1,21 milyar dolar işlem hacmine ulaştı. Memecoin çılgınlığının giderek artması eşliğinde gaza basan WIF, DOGE ve PEPE gibi popüler coin’ler ile anılmaya başlandı. Bu gelişmelerle popülaritesini daha da artıran WIF, 2024’e damga vurabilir gibi görünüyor.

WIF 4

5- Near Protocol (NEAR)

Listenin beşinci sırasında yüzde 4,55’lik artışıyla Near Protocol (NEAR) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 8,4 milyar dolar piyasa değerine yükselen NEAR, son 24 saatte 1,43 milyar dolar işlem hacmine ulaştı. Ekosistemdeki gelişmelerle bir süredir ön plana çıkan NEAR, iyi bir ivme yakaladı. NEAR’ın aynı ivmeyi sürdürmesi halinde 10 dolar bandına doğru bir hareket takip edilebilir.

NEAR 5

Kaybeden kripto paralar listesi

1- Bitcoin SV (BSV)

Listenin ilk sırasında yüzde 17,90’lık düşüşüyle Bitcoin SV (BSV) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 1,83 milyar dolar piyasa değerine gerileyen BSV, son 24 saatte 220 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. Bitcoin’in hardfork’larından biri olan BSV’nin bu şekilde bir düşüş yaşaması, pek çok soru işaretini beraberinde getirdi. BSV, bulunduğu alandan destek bulamadığı takdirde daha büyük düşüşler ile karşı karşıya kalabilir.

BSV 1

2- KuCoin Token (KCS)

Listenin ikinci sırasında yüzde 16’lık düşüşüyle KuCoin Token (KCS) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 1,33 milyar dolar piyasa değerine gerileyen KCS, son 24 saatte 7,11 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. Kripto para borsası KuCoin’in yerel token’ı KCS’de kısa sürede şiddetli bir satışın görülmesi, borsa kullanıcılarında panik havası yarattı.

KCS 4

3- Pepe (PEPE)

Listenin üçüncü sırasında yüzde 13,36’lık düşüşüyle Pepe (PEPE) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 3,9 milyar dolar piyasa değerine gerileyen PEPE, son 24 saatte 2,48 milyar dolar işlem hacmine ulaştı. Güncel duruma bakıldığında memecoin’lerin belki de en iyi ismi olan PEPE’nin böyle bir düşüş yaşaması, memecoin tutkunlarını ve PEPE yatırımcılarını hüsrana uğrattı.

kripto

4- Helium (HNT)

Listenin dördüncü sırasında yüzde 12,2’lik düşüşüyle Helium (HNT) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 1,2 milyar dolar piyasa değerine gerileyen HNT, son 24 saatte 43,98 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. Özellikle de kripto para madencilerinin gözde projelerinden olan HNT, bu fiyat hareketiyle gelirleri oldukça alt seviyelere çekti.

kripto

5- Starknet (STRK)

Listenin beşinci sırasında yüzde 10’luk düşüşüyle Starknet (STRK) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 1,6 milyar dolar piyasa değerine gerileyen STRK, son 24 saatte 498 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. Gerçeleştirdiği airdrop ile piyasaya sansasyonel bir giriş yapan STRK, kısa süredeki düşüşüyle eleştirilerin odağı haline geldi.

kripto

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner