Yükleniyor...

Bittrex, SEC’in Yetkisine Meydan Okuyor

Bittrex, SEC'in yetkisine meydan okuyarak kripto para davasında yeni bir sayfa açtı.

bittrex

Bittrex, SEC’in yetkisine meydan okuyarak kripto para davasında yeni bir sayfa açtı.

Kripto para borsası Bittrex, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşadığı anlaşmazlığın reddi için bir mektup sundu. Borsa, davada SEC’in bu davadan alınmasını istedi.

Bittrex, Sunduğu Bir Mektupta SEC’in Davadan Alınmasını İstedi

Kripto para borsası Bittrex, SEC ile yaşadığı hukuki anlaşmazlık için harekete geçti. Bununla birlikte borsa SEC’in yetkilerine meydan okuyarak bir talepte bulundu. Borsa, Kongre tarafından onay verilmediği sürece SEC’in SEC’in kripto para birimlerini menkul kıymetler olarak düzenleme yetkisine sahip olmadığını savunuyor.

sec

Bittrex, SEC’in mevcut menkul kıymet düzenlemelerini yorumlama şekline meydan okumakta ve dijital varlıklar için daha net bir düzenleyici çerçeve oluşturma çabalarını göstermektedir.

Bittrex, Coinbase tarafından yapılan argümanlara benzer bir yaklaşım benimseyerek reddetme hamlesinde bulundu. Bu uyum, Bittrex’in Coinbase’in sağlam bir yasal çerçevesinden faydalanarak SEC’in davasına karşı birleşik bir savunma oluşturma stratejisi olduğunu gösterdi.

Bittrex’in hukuk ekibi, Coinbase gibi, SEC’in yatırım sözleşmeleriyle ilgili iddialarında eksiklikleri tespit ediyor. Her iki şirket de belirli kripto varlıklarının ilk satışının menkul kıymet sözleşmeleri olarak kabul edilebileceğini ancak ikincil piyasalarda işlem gören varlıkları kapsamadığını iddia etmektedir.

Bir varlık piyasaya sürüldüğünde ve ikincil piyasalarda aktif olarak alınıp satıldığında, artık bir menkul kıymet olarak kabul edilmemesi gerektiğini, bunun yerine bir emtia veya başka bir dijital varlık sınıfı olarak sınıflandırılması gerektiğini savunmakta.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner