Yükleniyor...

Blockchain Australia, Bankacılık Kısıtlamalarını Kınadı

Avustralya’daki blockchain endüstrisi paydaşları, yerel bankaların kripto ödemelerine yönelik gerçekleştirdiği son kısıtlamaları kınadı.

avustralya

Avustralya’daki blockchain endüstrisi paydaşları, yerel bankaların kripto ödemelerine yönelik gerçekleştirdiği son kısıtlamaları kınadı. 

Endüstri kuruluşu Blockchain Australia, 14 Haziran Çarşamba günü yaptığı duyuruda kısıtlamalara dikkat çekti ve sorunu gerçek verileri kullanarak doğrudan ele almak istediğini söyledi. Son zamanlarda Avustralya, bankacılık ortaklarının kripto borsalarına yapılan ödemeleri engellediği bazı sorunlar ile karşılaştı. Geçtiğimiz hafta Commonwealth Bank (CBA), dolandırıcılık ve müşterilerin kaybettiği para miktarını gerekçe göstererek kısmi kısıtlamalar uyguladı. Bu ayın başlarında ise Binance Australia, üçüncü taraf bir ödeme hizmeti sağlayıcısı tarafından alınan bir karar nedeniyle banka havalesi yoluyla Avustralya doları (AUD) yatırma ve çekme işlemlerini durdurdu. 

Kurum, Düzenleyiciler İle Bir Araya Gelmeyi Planlıyor

Blockchain Australia direktörü Jackson Zeng, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Zeng yaptığı açıklamada: “Bankacılık kurumlarının milyonlarca müşterisinin kripto para borsalarına ödeme yapmasını kısıtlamaya yönelik son kararı, Avustralya’daki ekonomik özgürlüğün derin bir şekilde kısıtlanması anlamına geliyor. Her birey, mali kaynaklarını nasıl ve nerede kullanacağına karar verme hakkına sahiptir. Bankaların temel rolü bu kararları kolaylaştırmaktır, onlara kısıtlamalar getirmek değil” ifadelerini kullandı. 

Sektör kuruluşu 27 Haziran’da, Hazine Yardımcısı ve Finansal Hizmetler Bakanı Stephen Jones ve Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu da dahil olmak üzere politika yapıcılarla konuyu tartışmak üzere bir araya gelmeye karar verdi. 

Duyuruda: “Blockchain Australia, genel kısıtlamaların çok maliyetli yan etkileri olduğunu, yalnızca tüketicilerin kendi paralarını kullanmalarını sınırlamakla kalmayıp, aynı zamanda dolandırıcılık ve sahtekarlık riski taşıyanların davranışlarını, tespit edilmesi daha zor olabilecek başka bir dolandırıcılık türüne kaydırdığını düşünüyor” denildi. 

Kurum, dolandırıcılıkların nasıl tespit edileceği ve alandaki iyi aktörlerin nasıl tanınacağı da dahil olmak üzere bir eğitim programı başlatmayı planlıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner