Yükleniyor...

Blockchain Avustralia’dan Hack’e Karşı Birleşme Çağrısı

Blockchain Australia'nın CEO'sundan Blockchain hack'lerine karşı ortak mücadele çağrısı geldi.

Avustralya Mali Hizmetler Bakani Kripto Paralara Sicak Bakiyor

Blockchain Australia’nın CEO’sundan Blockchain hack’lerine karşı ortak mücadele çağrısı geldi.

Blockchain Australia‘nın CEO’su ekosisteme karşı birleşme çağrısında bulundu. CEO, Blockchain ekosisteminin hack’e karşı bir araya gelerek çabada bulunulması gerektiğini söyledi.

Blockchain Australia CEO’sundan Dolandırıcılığa Karşı Çağrı

Blockchain Australia‘nın CEO’su Simon Callaghan, kripto dolandırıcılıklarını ortadan kaldırmak için bankalar, hükümet ve kripto endüstrisinin birleşik çabasının gerektiğini söyledi. Callaghan, kripto içeren dolandırıcılığın önlenmesine odaklanacaklarını ve bu konuda bankacılık sektörü ve hükümetle işbirliği yapacaklarını belirtmiştir.

Sosyal medya ve telekomünikasyon kanallarının genellikle dolandırıcılıkların kaynağı olduğunu vurgulayan Callaghan, polisin bu alanda daha etkin olması gerektiğini ifade etmiştir. Callaghan, şu ana kadar kripto para dolandırıcılığıyla mücadelede ülkeler arasında etkili bir işbirliğinin gerçekleşmediğini belirtmiş, ancak Avustralya’nın bu konuda liderlik rolü üstlenebileceğine inandığını dile getirmiştir.

Avustralya kripto

Avustralya‘da kripto para dolandırıcılığı, son aylarda artan bir şekilde gündeme gelmiştir. Bazı büyük bankalar, artan dolandırıcılık tehdidi nedeniyle belirli kripto para borsalarına ödemeleri sınırlamış veya doğrudan yasaklamışlardır. Ayrıca Avustralya hükümeti, tüketici koruma amacıyla Ulusal Dolandırıcılıkla Mücadele Merkezi’ni açmayı planlamaktadır.

Blockchain Australia, kripto para borsalarından toplanan dolandırıcılık verilerini inceleyerek en iyi uygulamaları paylaşmayı hedeflemektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner