Yükleniyor...

Blockchain Girişimi Elrond, Metaverse’e Odaklanıyor

Blockchain girişimi Elrond, metaverse ile ilgili çalışmalarını artırmak amacıyla MultiversX adıyla yeniden markalaşıyor.

Blockchain Girisimi Elrond Metaversee Odaklaniyor

Blockchain girişimi Elrond, metaverse ile ilgili çalışmalarını artırmak amacıyla MultiversX adıyla yeniden markalaşıyor.

2021 yılında dünya genelinde artan bir ilgiyle karşılaşan metaverse, geleceğin teknolojisi olarak görülüyor. Metaverse platformunda oluşturulan sanal dünyada arsa satın almaktan, oyun oynamaya kadar her şeyi yapılabiliyor. Bu da metaverse’ün ortaya çıkardığı yeni gerçekliğini güçlendirmesini sağlıyor. Buna paralel şekilde şirketler de yeni girişimlere yatırım yapıyor.

Blockchain Girişimi Elrond, Metaverse Çalışmalarını Hızlandırdı

Elrond, Web3 teknolojisini metaverse ile ilgili ürünler biçiminde ilerletmek için ölçeklenebilirliğe odaklanan bir katman 1 blok zinciri olarak önceki çalışmalarını geliştirmeyi hedefliyor.

Marka değişikliği ile Elrond, geçen yıl metaverse ile ilgili isteklerini yansıtmak için Meta olarak yeniden adlandırılan sosyal medya devi Facebook’un liderliğini takip ediyor gibi görünüyor.

Metaverse evreni

Metaverse Nedir?

İlk kez bilim-kurguda kullanılan bir terim olan metaverse, arazi, binalar, avatarlar ve hatta isimlerin alınıp satılabildiği, genellikle kripto varlıklar kullanılarak paylaşım yapılan sanal dünyayı ifade ediyor. Bu ortamlarda insanlar arkadaşlarıyla dolaşabilir, binaları ziyaret edebilir, mal ve hizmet satın alabilir, etkinliklere katılabiliyor.

Karantina döneminde, evden çalışma politikaları, hem iş hem de eğlence için daha fazla insanı çevrimiçi hale getirdiğinden, bu konsept pandemi sırasında popülerlik kazandı. Platform araçlardan, oyunlara ve topluluk alanlarına kadar çok çeşitli sanal gerçeklikleri kapsar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner