Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bloomberg: Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolara Çıkabilir

Bloomberg: Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolara Çıkabilir

ABONE OL:google-news

Bloomberg analisti Aaron Brown, Bitcoin fiyatının 400.000 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyor. Brown, Bloomberg için kaleme aldığı son yazısında devam eden Bitcoin rallisinin FOMO’dan ziyade güçlenen temeller ve dünyadaki finansal gelişmelerden dolayı geçmişteki rallilerden farklı olduğuna dikkat çekiyor.

Brown’a göre, kripto para piyasasında bir patlama yaşanabilir ve gelecekteki fiyat hareketleri önceki boğa piyasalarına benzeyecek olursa Bitcoin fiyatı sert bir şekilde düşmeden önce 60.000 ila 400.000 dolara kadar çıkabilir.

Brown, 2013 ve 2017 yıllarındaki son iki rallinin öncelikle perakende yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini belirtirken, şu anda 270 milyar dolarlık kripto para piyasasının her yönüyle 2013 (1 milyar dolar) ve 2015’tekinden (3 milyar dolar) daha büyük olduğunun altını çiziyor.

Analist, geçmişe göre günümüzde daha fazla sayıda kripto para yatırımcısının piyasada bulunduğuna dikkat çekiyor. Brown ayrıca, 2018’te 30 milyar dolardan fazla kurumsal ve yatırım sermayesinin kripto paralar üzerine yeni platformlar oluşturmaya başladıklarını hatırlatıyor.

Brown, düzenleme cephesindeki önemli gelişmelere de dikkat çekiyor. Ona göre, Facebook, Goldman Sachs, JPMorgan Chase ve sektöre yatırım yapan Fidelity gibi büyük kurumlar sayesinde beklenen düzenlemeler uygulamaya alınabilir.

Piyasanın genel durumu sağlam gözükse de Brown, sektörde bir çöküşün yaşanabileceği ihtimalinide göz önünde bulunduruyor. Ancak sektör olgunlaştıkça piyasadaki çöküşlerin oranının düştüğüne de vurgu yapıyor. Örneğin, Bitcoin fiyatı artık boğa koşularının sonunda yüzde 85 gibi sert fiyat düzeltmelerinden ziyade yüzde 20’lik fiyat düzeltmelerine maruz kalıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar