Yükleniyor...

BNB Chain, Yüksek Riskli Coin’leri Yayımladı

BNB Chain, yüksek riskli projeler, güvenilmez DApp'ler ve sahte token'ların olduğu bir liste yayımladı.

BNB Chain liste

BNB Chain, yüksek riskli projeler, güvenilmez DApp‘ler ve sahte token’ların olduğu bir liste yayımladı.

Kripto endüstrisinin giderek daha fazla gelişim göstermesi, arka kapı şeklinde tabir edilen problemleri de beraberinde getiriyor. Birçok dolandırıcılık, kara para aklama ve yasa dışı eylemler artış göstermeye başladı.

Bu konu özelinde çalışma yürüten BNB Chain, kullanıcıların yatırım yapmadan önce karar vermelerini kolaylaştıracak bir araştırma gerçekleştirdi. Bu araştırmada, 191 riskli proje ve DApp ön plana çıktı.

BNB Chain, Yeni Bir Araştırma Gerçekleştirdi

Binance’ın ekosisteminde yer alan BNB Chain, kripto projelerine yönelik yeni bir araştırma gerçekleştirdi. Bu araştırmada, BNB Chain Kırmızı Alarm listesi oluşturuldu. Sık sık güncellenen bu liste hakkında açıklama yapan ekip, her Cuma düzenli olarak listenin yenileneceğini belirtti.

Yapılan listeye göre, BNB Chain‘deki 191 yeni projenin ya sahte token oluşturduğundan, ya da sadece web sitelerinin veya Twitter hesaplarının çalışmamasından şüpheleniliyor. Ayrıca listede, bu token‘ların işlem ücretlerinde yüksek kesintilere yol açmaları da belirtiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan BNB Chain, bu listenin bir yatırım tavsiyesi olmadığını ve yatırımcıları bilgilendirmek amacıyla yapıldığını aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner