Yükleniyor...

Borçlular Stablecoin’lerinden 100 Milyon Dolar Tasarruf Etti

USD Coin (USDC) ve Dai'nin (DAI) dolar paritesinden sapması, borçluların kredilerinde toplam 100 milyon dolardan fazla tasarruf sağladı.

dolar

USD Coin (USDC) ve Dai’nin (DAI) dolar paritesinden sapması, borçluların kredilerinde toplam 100 milyon dolardan fazla tasarruf sağladı.

Blockchain analitik firmalarının önde gelen isimlerinden Flipside Crypto, USDC borçlularının yaşamış olduğu stabillik sorunu devam ederken kredi geri ödemelerinde 84.1 milyon dolar tasarruf ettiği ifade edildi. DAI tarafına bakıldığında ise, kullanıcıların sabitlik sorunundan dolayı 20.8 milyon dolar tasarruf ettiği raporlandı. Silicon Valley Bank’in (SVB) 10 Mart tarihinde çöküş bildirisinden sonra USDC açıkalama yaparak, SVB’de rezervlerinin kaldığını ifade etmişti. Bu olayların ardından 0.87 dolara kadar düşüş sergileyen USDC, kripto piyasasına korku salmıştı. Yaşanan olaylar zincirinde ise, birçok kullanıcının tasarruf ettiği görülüyor.

Stablecoin Konusuyla İlgili Gelişmeler Devam Ediyor

Ekran Resmi 2023 03 14 11.13.32

Geçtiğimiz günlerde sorun yaşayan stablecoin’ler atağa geçmiş durumda. Dolar paritesinden sapan stablecoin’lerde özellikle USDC , büyük yankı uyandırmıştı. USDC’nin ihraççısı olan Circle, yaşanan olaylar üzerine 13 Mart tarihini işaret ederek durumun çözüleceğini dile getirmişti.

USDC ve DAI’nin dolar partisine yaklaşmasıyla birlikte, kripto piyasasındaki kara bulutlar ortadan kalktı. Ardı ardına gelen olumlu gelişmeler üzerine yalnızca kripto sektörü için değil, diğer sektörlerde de pozitif olaylar görüldü. Yaşanan stablecoin sorunlarıyla birlikte “kredi geri ödemeleri” olan birçok kullanıcının tasarruf ettiği raporlara yansıdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner