Yükleniyor...

Brezilya, kripto para düzenlemeleri için harekete geçiyor

Brezilya Merkez Bankası, kripto para düzenlemeleri için halk araştırmasını hızlandırıyor.

Binance Brezilyada Iki Ofis Acacak

Brezilya Merkez Bankası, kripto para düzenlemeleri için halk araştırmasını hızlandırıyor.

Brezilya Merkez Bankası, kripto düzenlemelerini yapmadan önce nabız yoklaması yapıyor. Bununla birlikte banka, kripto mevzuatının hızlanması için bu araştırmanın sonuna gelmek istiyor.

Brezilya Merkez Bankası, kripto araştırmasını tamamlamak istiyor

Brezilya Merkez Bankası, kripto para birimlerinin düzenlenmesi konusunda bir kamuoyu istişaresi başlatma planlarını duyurdu. Merkez bankası, uzmanlardan ve halktan öneri ve geri bildirim almayı amaçladığını belirterek, mevcut piyasada faaliyet gösteren şirketlerin mevzuata uyum sağlamak için altı aydan fazla bir süreye sahip olacaklarını vurguladı. Merkez bankası, merkeziyetsiz yönetişim sistemleriyle ilişkili riskleri sınırlamak ve yatırımcıların bu varlıklara uygun bir şekilde maruz kalmalarını sağlamak için özel önlemler alacaklarını ifade etti.

brezilya

Brezilya hükümeti, 20 Haziran itibarıyla kripto para hizmetlerinin düzenlemesini bağımsız merkez bankasına devretti. Bununla birlikte, merkez bankası, gelir servisi ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) gibi diğer düzenleyicilerle koordineli eyleme ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Bu adım, kripto para birimlerinin hükümet tarafından daha sıkı bir şekilde düzenlenmesine yönelik bir girişimi temsil etmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner