Yükleniyor...

Brezilya Merkez Bankası Başkanı, Circle’ın CEO’su ve Brian Brooks ile Toplantı Yaptı

Brezilya Merkez Bankası başkanı, ülkenin dijital varlık endüstrisinin durumu hakkında Circle'ın CEO'su ve Binance US'ın eski CEO'su Brian Brooks ile toplantı düzenledi.

brasil

Brezilya Merkez Bankası başkanı, ülkenin dijital varlık endüstrisinin durumu hakkında Circle’ın CEO’su ve Binance US’ın eski CEO’su Brian Brooks ile toplantı düzenledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Brezilya’nın kripto alanına olan ilgisi artıyor. Ülkenin merkez bankası başkanı Roberto Campos, potansiyel bir CBDC için Circle CEO’su Jeremy Allaire ve Binance US’ın eski CEO’su Brian Brooks ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ayrıntıları henüz netlik kazanmış değil. Ancak bu toplantı, Brezilya’nın kripto sektörü ile geçmişi de göz önüne alındığında oldukça önemli görünüyor.

Güney Amerika ülkesi, finansal sistemi için sürekli olarak blockchain ve kripto çözümleri araştırıyor. Ülke bölge içerisinde diğer ülkelere nazaran çok daha fazla yol kat etmiş durumda. Brezilya’nın menkul kıymetler ve borsa komisyonu, şimdiden iki Bitcoin ETF’ine ve bir Ethereum ETF’ine izin vermiş durumda.

Merkez bankası başkanı da kısa bir süre önce ülkenin gelişen finansal sistemi için CBDC çıkarmanın mantıklı olduğunu belirtmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x