Yükleniyor...

Brian Armstrong: ABD Kripto için Doğruyu Bulacaktır

Coinbase CEO'su Brian Armstrong dava ardından açıklamalarına devam ediyor.

brian

Coinbase CEO’su Brian Armstrong dava ardından açıklamalarına devam ediyor.

CEO, katıldığı bir programda ABD’nin kripto için doğruyu eninde sonunda bulacağını söyledi. Brian Armstrong bu sözleri Wall Street Journal’da katıldığı bir programda kullandı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong Wall Street Journal’a Konuştu

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Wall Street Journal ile yaptığı röportajda, ABD’den ayrılan girişimcilerin, hükümetin kripto düzenlemeleri konusunda “doğru sonucu” bulduğunda geri döneceklerini belirtti. Armstrong, ABD’nin kripto düzenlemeleriyle ilgili netlik kazanacağına inanıyor. Hatta bunun girişimcileri ülkeye geri çekmek için önemli bir faktör olduğunu düşünüyor.

Armstrong, SEC’in Coinbase’e dava açmasından kısa bir süre sonra röportajda davayı ele aldı. Coinbase’in faaliyetleri için bu kayıtların gerekliliğine inanmadığını ve ticaret yaptıkları varlıkların ticari mallar olduğunu belirtti. Ayrıca, Coinbase’in broker-bayi lisansını etkinleştirmek konusunda zorluklarla karşılaştığını da ifade etti.

Düzenlemeler konusunda Armstrong, bunun çok karmaşık olmadığını ve ABD’nin zaman alsa da doğru sonuca ulaşacağını söyledi. SEC ve Coinbase davasının ABD kripto endüstrisi için önemli olduğunu vurguladı. Bu durumun daha fazla netlik sağlayacağını ve ülkenin diğer ülkelerin gerisinde kalmamasını umduğunu belirtti.

Armstrong, ABD’de kripto paralarla ilgili açık ve istikrarlı düzenlemeler olduğunda, girişimcilerin geri döneceğini ve rastgele saldırılara uğramayacaklarını ve aşırı yasal faturalara sahip olmayacaklarını söyledi. ABD’deki küresel kripto geliştiricilerinin payının azaldığına dikkat çekerek, düzenleme noktalarının netleştirilmesi gerektiğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner