Yükleniyor...

BTC, ETH, LINK, ADA ve LTC Fiyat Analizi: 28 Eylül 2020

Bitcoin ve kripto para birimleri geçtiğimiz günlerde yeşil bölgeleri ziyaret etmiş ve bir süre orada kalmıştı.

btc eth ltc ada link fiyat analizi 28 eylul

Bitcoin ve kripto para birimleri geçtiğimiz günlerde yeşil bölgeleri ziyaret etmiş ve bir süre orada kalmıştı. CoinMarketCap verilerine göre ilk 20’de yer alan kripto para birimlerinden sadece NEO kırmızı alanda bulunuyor. bunun dışında geri kalan tüm kripto para birimlerinde ufak da olsa yükselişler mevcut. Peki Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Litecoin (LTC) fiyatlarında durum ne?

BTC Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC) fiyatı, ABD dolarına karşı 10 bin 800 dolarlık direncin üzerinde istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Bununla birlikte, analist Aayush Jindal’a göre BTC yakın vadede 11 bin dolar ve 11 bin 100 dolar seviyelerine yakın güçlü bir dirençle karşılaşabilir. Bitcoin, 10 bin 550 dolar ve 10 bin 650 dolar direnç seviyelerinin üzerinde iyi bir iyileşme dalgası başlattı.

Fiyat şu anda 10 bin 800 dolarlık direnç ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde (Kraken’den gelen veri akışı) 10 bin 750 dolara yakın dirençle düşüş kanalının üzerinde bir kırılma oldu. Paritenin 11 bin dolar bölgesi yakınında güçlü bir dirençle karşılaşması muhtemel.

ETH Fiyat Analizi

Ethereum, ABD doları karşısında 350 dolarlık direncin üzerinde pozitif bir bölgeye yavaş yavaş ilerliyor. ETH fiyatı, yükselmeye devam etmek için 362 dolar ve 365 dolar direnç seviyelerini kırmalı. Analist Aayush Jindal’a göre Ethereum, pozitif bölgeye geçmek için 350 dolar ve 355 dolar direnç seviyelerinin üzerinde işlem gördü. Fiyat, 350 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde bir destek tabanı oluşturuyor gibi görünüyor.

Saatlik ETH/USD grafiğinde (Kraken üzerinden veri akışı) 352 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükselen kanal var. Parite, 362 dolar ve 365 dolar direnç seviyelerini temizlerse muhtemelen daha yüksek olmaya devam edecek.

LINK Fiyat Analizi

CoinMarketcap verilerine göre Chainlink, gün için %2.5 oranında yükseliş yaşadı. Fakat kripto para birimi son dört gündür direnç seviyesi 11.14 doları kıramadı. Direnç seviyesini kıramadıktan sonra fiyatlar düşüş eğilimi gösterse de kısa bir sürede toparlanma yaşadı. Analist Kelvin Maina’ya göre gün içi tüccarlar, 1 saatlik grafik düşüş eğilimi gösterdiğinden, kısa vadeli fırsatlar da aramalıdır. Chainlink, piyasaları 10.79 dolardan açarak 11.07 dolara ulaştı. LINK daha sonra kazancının yaklaşık olarak %2’sini kaybetti. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 10.51 dolardan işlem görüyordu.

link analiz
Kaynak: Crypto Politan

Fiyatların saatlik grafikte yeni düşük seviyelere ulaşmaya devam etmesi ve beklenen fiyat hareketinin aşağı doğru 9,28 dolarlık destek seviyelerine doğru ilerlemesi bekleniyor.

ADA Fiyat Analizi

ADA, yatırımcıların iyimser temelleri ile token biriktirdikleri Pazartesi gününde erken işlem seansında yükseldi. Cardano blockchain projesinin yerel varlığı, sabah saatlerinde %3,3 artışla yükseldi. Kazançlar, 24 Eylül 2020’de başlayan vahşi bir yukarı hareketi izledi. O zamandan beri, ADA/BTC döviz kuru yüzde 32’ye kadar yükseldi. Kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada son 24 saatte %9 oranında artış yaşayarak 0.104 dolarda işlem görüyordu.

ada analizi Nico
Kaynak: Nico

Pazar günü ADA’nın 200 günlük hareketli ortalama direncini desteğe çevirdiğini gören piyasa analisti Nico, yukarı yönlü hareketi “potansiyel satın alma sinyali” olarak nitelendirdi.
Diğer bir pazar analisti Stefan Bode, ADA’nın 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde kapatmaya yönelik son girişimlerinden de bahsetti. Analist şunları yazdı:

“Cardano’nun Bitcoin’e karşı zayıflık aşaması sona erdiğinde, bir güç aşaması takip etmelidir. Bugünün EMA50’nin üzerindeki kapanışı gücünü doğrulamalıdır. Sonra bir boğa koşusu yeni zirvelere doğru yaşanabilir.”

LTC Fiyat Analizi

Litecoin fiyat tahminleri yakında 50 dolara yükseliş bekliyor. Analistlere göre Litecoin 46 doların üzerinde güçlü bir dirençle karşı karşıya. İlk fiyat hedefi 47,5 dolar olarak belirlendi. Yazının yazıldığı sırada kripto para birimi 46.61 dolardan işlem görüyordu. Trading View analisti Solldy’nin Litecoin fiyat tahmini, kripto para biriminin yakında 47,5 dolara yükseleceğini öne sürüyor. Kripto para birimi, 44,7 dolar işaretine yakın bir düşük seviyeye düştükten sonra 27 Eylül’de 46 dolar civarında işlem gördü. Önceden, kripto para birimi 45,5 dolar civarında değişiyordu.

ltc fiyat analizi

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner