Yükleniyor...

BTC, ETH, LINK ve ADA Fiyat Analizi: 7 Ekim 2020

Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere çoğu kripto para birimi son 24 saattir kırmızı bölgede yer alıyor.

btc eth link ve ada analizi 7 ekim 2020

Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere çoğu kripto para birimi son 24 saattir kırmızı bölgede yer alıyor. Coingecko verilerine göre ise yaklaşık 1 saattir piyasada hafif de olsa yeşil alana geçiş başladı.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatı 10 bin 800 dolarlık direnci temizleyemedi ve ABD doları karşısında yeni bir düşüş başlattı. Analist Aayush Jindal’a göre BTC, 100 saatlik SMA’nın altında olduğu sürece 10 bin 500 doların altına düşmeye devam edebilir.

Bitcoin kazançları tutamadı ve 10.800 dolarlık direnç seviyesinden yeni bir düşüş başlattı.
Fiyat 10 bin 650 dolarlık desteği kırdı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına düştü. Bu haftanın önemli yükselen kanalı, BTC/USD çiftinin saatlik grafiğinde 10 bin 700 dolara yakın destekle aşıldı. Parite şu anda 10 bin 550 dolarlık desteği elinde tutuyor, ancak daha fazla kayıp riski altında.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum %5’in üzerinde bir düşüş yaşadı ve ABD Doları karşısında kilit 350 dolarlık destek seviyesini aşağı yönlü kırdı. Jindal’a göre ETH fiyatı 335 dolarlık desteği test ediyor ve daha fazla kayıp riski altında.

Fiyat şu anda 335 dolarlık desteğin yakınında işlem görüyor ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında. Saatlik ETH/USD grafiğinde 352 dolarlık destekle kilit bir üçgeninin altında bir kırılma oldu. Alıcılar 335 dolarlık destek bölgesini koruyabildikleri sürece parite yükselebilir. ETH yazının yazıldığı sırada 341 dolardan işlem görüyordu.

Chainlink (LINK) Fiyat Analizi

Chainlink (LINK), ABD Doları karşısında 11 dolarlık büyük bir engelin yakınında başarısız olduktan sonra yeni bir düşüşe başladı. LINK neredeyse %10’luk bir düşüş yaşayarak 8 dolara kadar geriledi. Analist Jindal’a göre kripto para biriminin 8 doların altına düşme riski var.

Chainlink token fiyatı, ABD doları karşısında 11 dolarlık büyük bir dirence yaklaştı. Fiyat şu anda 10 dolarlık pivot seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) çok altında işlem görüyor. LINK/USD çiftinin 4 saatlik grafiğinde 9.50 dolar civarında direnç gösteren önemli bir düşüş eğilimi çizgisi var. Parite, 10,00 doların altında olduğu sürece 8,50 doların altına düşmeye devam edebilir.

Cardano (ADA) Fiyat Analizi

Son düşüşte her ne kadar 23 Eylül’de yaşanan düşüşler taklit edilmezken, ADA’nın fiyatı son dibe yakın bir pozisyonda kalmaya devam etti. Cardano için trend, 1 Ağustos haftasından bu yana sürekli olarak düşüş gösterdi, ancak Eylül ayının sonuna doğru küçük bir yükseliş gözlendi. Yükseliş henüz tam olarak ortaya çıkmadığı için en büyük fark, trendin tersine dönmesi olmaya devam ediyor. Yazının yazıldığı sırada Basında, Cardano 12. sıraya geriledi ve Bitcoin SV sıralamada 11. sırayı aldı.

Analist Biraajmaan Tamuly’e göre düşüş eğilimi gösteren trader’lar için bir kısa devre fırsatı var. Giriş fiyatı şu anda da gidebilirken, fiyat düşmeden önce 0,096 dolara dokunabilir. Bu nedenle, giriş pozisyonu, önümüzdeki birkaç gün içinde karşılanması pek olası olmayan 0.102’de rahat bir stop-loss ile 0.096 dolara ayarlanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner