Yükleniyor...

Cardano Ölçeklendirme Protokolü Hydra Yayında!

Input Output Hong Kong (IOHK), Hydra’nın ana ağda kullanıma sunulduğunu ve proof-of-stake (PoS) ağında ölçeklenebilirlik için yepyeni bir standart belirlediğini duyurdu.

cardano ada fiyati

Input Output Hong Kong (IOHK), Hydra’nın ana ağda kullanıma sunulduğunu ve proof-of-stake (PoS) ağında ölçeklenebilirlik için yepyeni bir standart belirlediğini duyurdu. 

Cardano’nun Hydra protokolü üzerinde çalışan bir geliştirici olan Sebastian Nagel tarafından paylaşılan videoda, protokolün geliştirilmesindeki amaçlara değinildi. Nagel, protokolün geliştirilmesindeki amacın, işlemleri ölçeklendirerek ana blok zincirini daha kullanılabilir hale getirmek olduğunu söyledi.

Hydra, Ucuz ve Hızlı İşlem İmkanı Sunacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cardano’nun uzun süredir beklenen ölçeklendirme protokolü Hydra, ana ağ üzerinde yayına alındı. 

Hydra, Cardano’nun ucuz ve hızlı işlemlerin gerekli olduğu alanlarda benimsenmesini desteklemeyi amaçlayan bir layer-2 olarak kabul ediliyor. Hydra’nın geliştirilmesi, Cardano ekosisteminde bu yılın en önemli gelişmelerinden biri olarak kabul ediliyor. 

Yeni protokolün ana ağ üzerinde yayına alınması, Cardano’yu ölçeklendirme ve işlem maliyetleri açısından zorlu bir akıllı sözleşme merkezi olarak konumlandıracağına inanan toplulukta heyecan yarattı. 

Konu ile ilgili yorumlarda bulunan Nagel, yeni protokolün Cardano’nun arzu ettiği nihai ölçeklenebilirliğe ulaşmasına yardımcı olacak protokollerin ilki olduğunu belirtti. Nagel, bunun bir yükseltme olmadığının ve bu nedenle herhangi bir hard fork’a tabi olmadığının da altını çizdi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x