Yükleniyor...

Cardano Ölçeklendirme Protokolü Hydra Yayında!

Input Output Hong Kong (IOHK), Hydra’nın ana ağda kullanıma sunulduğunu ve proof-of-stake (PoS) ağında ölçeklenebilirlik için yepyeni bir standart belirlediğini duyurdu.

cardano ada fiyati

Input Output Hong Kong (IOHK), Hydra’nın ana ağda kullanıma sunulduğunu ve proof-of-stake (PoS) ağında ölçeklenebilirlik için yepyeni bir standart belirlediğini duyurdu. 

Cardano’nun Hydra protokolü üzerinde çalışan bir geliştirici olan Sebastian Nagel tarafından paylaşılan videoda, protokolün geliştirilmesindeki amaçlara değinildi. Nagel, protokolün geliştirilmesindeki amacın, işlemleri ölçeklendirerek ana blok zincirini daha kullanılabilir hale getirmek olduğunu söyledi.

Hydra, Ucuz ve Hızlı İşlem İmkanı Sunacak

Cardano’nun uzun süredir beklenen ölçeklendirme protokolü Hydra, ana ağ üzerinde yayına alındı. 

Hydra, Cardano’nun ucuz ve hızlı işlemlerin gerekli olduğu alanlarda benimsenmesini desteklemeyi amaçlayan bir layer-2 olarak kabul ediliyor. Hydra’nın geliştirilmesi, Cardano ekosisteminde bu yılın en önemli gelişmelerinden biri olarak kabul ediliyor. 

Yeni protokolün ana ağ üzerinde yayına alınması, Cardano’yu ölçeklendirme ve işlem maliyetleri açısından zorlu bir akıllı sözleşme merkezi olarak konumlandıracağına inanan toplulukta heyecan yarattı. 

Konu ile ilgili yorumlarda bulunan Nagel, yeni protokolün Cardano’nun arzu ettiği nihai ölçeklenebilirliğe ulaşmasına yardımcı olacak protokollerin ilki olduğunu belirtti. Nagel, bunun bir yükseltme olmadığının ve bu nedenle herhangi bir hard fork’a tabi olmadığının da altını çizdi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner