Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) CFTC Başkanı Sinyali Verdi! Ethereum 2.0 ile Durum Değişiyor

CFTC Başkanı Sinyali Verdi! Ethereum 2.0 ile Durum Değişiyor

ABONE OL:google-news

En büyük altcoin Ethereum’un bir menkul kıymet olup olmadığı sürekli tartışma konusuyken, bu tartışmalar en azından mevcut Ethereum versiyonu için sona ermiş durumda. Ancak eli kulağında olan Ethereum 2.0 güncellemesi sonrası bu durum değişecek gibi görünüyor.

Geçmiş tarihlerdeki bir açıklamasında Ethereum‘un mevcut hali ile menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının doğru olmadığını ifade eden ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert, Ethereum 2.0 için farklı konuştu.

New York’ta katıldığı bir etkinlikte önemli açıklamalarda bulunan Tarbert, Ethereum 2.0’ın sahip olacağı Proof of Stake (PoS) algoritması sebebiyle ETH token’larının menkul kıymet olarak değerlendirilebileceğini söyledi.

Tarbert, kendisine konuyla ilgili olarak sorulan soruya “Şu anda bu konu hakkında çok dikkatli bir şekilde incelemeler yapıyoruz.” şeklinde cevap verdi.

Tarbert’ın da değindiği gibi, Ethereum 2.0 güncellemesi ile Ethereum ağında son derece radikal bir değişim yaşanacak. Ağ, Proof of Work (PoW) tabanlı bir modelden Proof of Stake (PoS) tabanlı modele geçiş yapacak. Bu değişimle birlikte Ethereum ağında madencilik kalmamış olacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar