Yükleniyor...

CFTC Başkanı Sinyali Verdi! Ethereum 2.0 ile Durum Değişiyor

En büyük altcoin Ethereum'un bir menkul kıymet olup olmadığı sürekli tartışma konusuyken, bu tartışmalar en azından mevcut Ethereum versiyonu için sona ermiş durumda.

CFTC Başkanı Sinyali Verdi Ethereum 2.0 ile İşler Değişiyor

En büyük altcoin Ethereum’un bir menkul kıymet olup olmadığı sürekli tartışma konusuyken, bu tartışmalar en azından mevcut Ethereum versiyonu için sona ermiş durumda. Ancak eli kulağında olan Ethereum 2.0 güncellemesi sonrası bu durum değişecek gibi görünüyor.

Geçmiş tarihlerdeki bir açıklamasında Ethereum‘un mevcut hali ile menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının doğru olmadığını ifade eden ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert, Ethereum 2.0 için farklı konuştu.

New York’ta katıldığı bir etkinlikte önemli açıklamalarda bulunan Tarbert, Ethereum 2.0’ın sahip olacağı Proof of Stake (PoS) algoritması sebebiyle ETH token’larının menkul kıymet olarak değerlendirilebileceğini söyledi.

Tarbert, kendisine konuyla ilgili olarak sorulan soruya “Şu anda bu konu hakkında çok dikkatli bir şekilde incelemeler yapıyoruz.” şeklinde cevap verdi.

Tarbert’ın da değindiği gibi, Ethereum 2.0 güncellemesi ile Ethereum ağında son derece radikal bir değişim yaşanacak. Ağ, Proof of Work (PoW) tabanlı bir modelden Proof of Stake (PoS) tabanlı modele geçiş yapacak. Bu değişimle birlikte Ethereum ağında madencilik kalmamış olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner