Yükleniyor...

Chainlik (LINK) Hafta Sonu Kazandırmaya Devam Etti

Piyasa değeri bakımından en büyük 25 kripto para arasından hazırladığımız "Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları" serimizden de bildiğiniz üzere, art arda üçüncü hafta sonu da Chainlink'de (LINK) fiyat artışı devam ediyor.

chainlink haftasonu deger kazanmaya devam ediyor

Piyasa değeri bakımından en büyük 25 kripto para arasından hazırladığımız “Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları” serimizden de bildiğiniz üzere, art arda üçüncü hafta sonu da Chainlink’de (LINK) fiyat artışı devam ediyor.

Son 24 saat içerisinde %10’luk bir fiyat artışı sergileyerek 15.59 dolar seviyesine yükselen kripto para, Bitcoin’in (BTC) düşmesi ile birlikte kırmızıya bürünen birçok altcoin’e göre çok daha iyi performans göstermeye devam ediyor.

Pazartesi günü piyasalarda yaşanan ani düşüş ile birlikte, birçok kripto para gibi Chainlink’de ciddi anlamda değer kaybına uğramıştı. Pazartesi günü yaşanan faciadan önce LINK’in fiyatı neredeyse 20 dolar seviyesine yükselmişti. O zamandan beri düşüş eğilimi gösteren kripto paranın bu son fiyat artışı, yatırımcısında tekrardan umut oldu diyebiliriz.

Barstool Sports CEO’su Dave Portnoy, geçtiğimiz hafta kripto para piyasasına sert bir giriş yapmıştı. Yaklaşık 1 milyon dolar değerinde kripto para yatırımı yapan ünlü CEO, LINK’e de yatırım yaparak, kripto paranın yükselişinde rol oynadı. Ancak Bitcoin’de yaşanan düşüş ile birlikte 25.000 dolarlık bir kayıp yaşayan Portnoy, piyasalara girdiği gibi hızlı bir çıkış yaparak, tüm parasını kripto piyasasından çekti.

Chainlink, piyasa değeri bakımından, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Tether’den sonra en büyük beşinci kripto para konumunda yer alıyor. Özellikle bu yazın başlarında başlayan Merkezi Olmayan Finans (DeFi) çılgınlığı ile sert yükselişler yaşayan Chainlink’e yatırımcılar her hafta neredeyse 1 milyar dolar aktarıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner