Çin'de Dijital Yuan Cüzdanlarının Sayısı 140 Milyona Ulaştı • Coinkolik
Yükleniyor...

Çin’de Dijital Yuan Cüzdanlarının Sayısı 140 Milyona Ulaştı

Bir Çin yetkilisi, Çin'deki dijital yuan cüzdan sayısının Haziran ayının sonundan bugüne yedi kat artarak 140 milyonu bulduğunu söyledi Çin'deki dijitak yuan sayısının 140 milyona ulaştığı açıklandı.

YUAN

Bir Çin yetkilisi, Çin’deki dijital yuan cüzdan sayısının Haziran ayının sonundan bugüne yedi kat artarak 140 milyonu bulduğunu söyledi

Çin’deki dijitak yuan sayısının 140 milyona ulaştığı açıklandı. e-CNY’deki işlemlerin miktarı 62 milyar yuana ulaşmış durumda.

Haziran Ayından Beri Yedi Kat Arttı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin, ulusal bir dijital para birimi oluşturma konusunda açık ara en önde yer alıyor. Ülkede dijital yuanı yaygınlaştırma konusunda birçok önemli adım atılmış durumda.

Çin Halk Bankası’nın üst düzey yetkilisi, dijital yuan cüzdanı sayısının 140 milyonu aştığını duyurdu. Bu Haziran ayından bu zamana yedi katlık bir artış olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte bir kişinin birde fazla dijital yuan hesabı olabileceği de vurgulanıyor.

ABD’de Dijital Yuan Tartışması

Pekin’de yapılacak olan Kış Olimpiyat Oyunları’ndan sporcuların dijital yuan kullanabilmesine olanak tanınması, iki süper gücü karşı karşıya getirdi.

Cumhuriyetçi Senatörler Cynthia Lummis, Marsha Blackburn ve Roger Wicker, ABD Olimpiyat Komitesi’ni, casusluk endişesi sebebiyle, Amerikan sporcularının etkinlik sırasında dijital yuan kullanmasını yasaklamaya çağırdı.

Çin Dışişleri Bakanlığı, Amerikalıların sorun çıkarmayı bırakmaları gerektiğini söyledi. Çinli yetkililer ABD’nin dijital para biriminin ne olduğunun farkında olmadığını dile getirdi.

“Dijital para biriminin gerçekte ne olduğunu anlama çalışmalarını öneriyoruz. ABD’li politikacılar Olimpiyat Tüzüğü’nde öngörülen ruha uymalı, sporu siyasi bir mesele haline getirmeyi bırakmalı”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x