Yükleniyor...

Çin’den Hükümet Destekli Metaverse Adımı

Çin'in doğusundaki Jiangsu eyaletinin başkenti Nanjing, Metaverse Teknoloji ve Uygulama Yenilik Platformu'nun açılışını yaptı.

Uswitch Metaversee Hazir Ulkeleri Belirledi

Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaletinin başkenti Nanjing, Metaverse Teknoloji ve Uygulama Yenilik Platformu’nun açılışını yaptı.

Nanjing, ülke çapında metaverse teknolojisini araştırmaya ve geliştirmeye teşvik etmek amacıyla Çin Metaverse Teknoloji ve Uygulama Yenilik Platformu’nun açılışını yaptı. Yeni yeni ortaya çıkan devlet destekli kuruluş, Nanjing Bilgi Bilimi ve Teknoloji Üniversitesi (NUIST) tarafından yönetiliyor. NUIST’in sosyal medya hesabında paylaşılan bir duyuruya göre platform, Çin’deki çeşitli akademik kurumları ve metaverse ile ilgili şirketleri temsil eden kurucu üyelerden oluşuyor.

Çin, Metaverse Teknolojisine Olan Eğilimini Artırıyor

Platform, metaverse ile ilgili alanlarda araştırma faaliyetlerini sıkılaştırarak Çin’deki akademik kurumların ve işletmelerin bir araya getirilmesini hedefliyor.  Nanjing ve diğer Çin şehirleri, ülkenin metaverse gelişiminde önemli bir rol sahibi olmak için adeta yarışa girdililer. Şubat 2023’ten 2025’in sonuna kadar yıllık geliri 135 milyar yuanlık (19,13 milyar dolar) olan bir endüstri planlamasında olan şehirler, metaverse gündemine oturdu.

Özellikle de hükümet destekli bir metaverse projesine adım atılması, diğer ülkelerin de ilgisini çekebilir. Bir dönemi tamamiyle saran metaverse sektörü, son gelişmelerden sonra yeniden söz konusu haline geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner