Yükleniyor...

Citi, Blockchain Raporu Sundu

Citi analistleri, dünya çapında tokenizasyon ve CBDC’lerin yükselişine işaret ederek, blockchain teknolojisinin trilyonlarca değer göreceğine inanıyor.

citi

Citi analistleri, dünya çapında tokenizasyon ve CBDC’lerin yükselişine işaret ederek, blockchain teknolojisinin trilyonlarca değer göreceğine inanıyor. 

Yatırım bankasının araştırmacılarının hazırladığı rapora göre, blockchain teknolojisinin benimsenmesi yavaş olsa da, teknoloji önemli bir dönüm noktasına yaklaşıyor. 

Blockchain Teknolojisi Gelecek Vadediyor

Citi, Mart raporunda: “Neredeyse değerli olan her şey tokenize edilebilir” ifadelerini kullandı. Banka, dünyanın büyük ekonomilerinde 4 trilyon dolar kadar tokenize dijital menkul kıymet ve 5 trilyon dolara kadar merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) dolaşımda olabileceğini ve bunların yarısının dağıtık defter teknolojisiyle bağlantılı olabileceğini tahmin ediyor. 

Citi GPS’in yönetici editörü Kathleen Boyle, blockchain teknolojisi aracılığıyla token’laştırma potansiyelinin bir süredir lanse edilmesine rağmen, henüz kitlesel benimsenme noktasında olmadığını söyledi. 

Boyle, inovasyonun zaman almasına rağmen önemli bir dönüm noktasına yaklaştığını ve blockchain’in vaat edilen potansiyelinin yakında gerçekleşebileceğini söyledi. 

Boyle, kitlesel benimsenmenin altı ila sekiz yıl arasında süreceğini düşündüklerini belirtti. Bununla birlikte hükümetlerin, büyük kurumların ve şirketlerin sektöre olan ilgisinin benimsenme konusunda olumlu etki yarattığının da altını çizdi. 

Geçtiğimiz günlerde BlackRock’tan Larry Fink de benzer açıklamalarda bulunmuştu. Fink hissedarlara gönderdiği yıllık mektubunda, blockchain teknolojisinin potansiyeline ve bunların heyecan verici uygulamalar olduğuna değindi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner