Yükleniyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Forum Metaverse’te Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Forum Metaverse'te bir konuşma gerçekleştirdi.

erdogan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Forum Metaverse’te bir konuşma gerçekleştirdi.

AK Parti, bugün Ankara’da metaverse çalıştayı düzenliyor. Çalıştayın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli noktalara değindi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

“Bugün burada dijital teknolojilerin Nevruz’u diyebileceğimiz Metaverse hakkında konuşmak, tartışmak üzere bir aradayız. Bu siyasette bir ilk. Bu ilki başaran Bilgi ve Teknoloji Başkanlığı’na teşekkür ediyoruz. Kendi kuşağıma mensup insanlar için söylüyorum; 5 nesilde dünyanın yaşadığı değişim gerçekten çok büyüktür. Dedelerimizin hayat biçimleri hatta 10 asır önceki ataları ile neredeyse aynıydı. Çocukluğumuzda, gençliğimizde geleceğin dünyasına dair tasavvurların aynı değilse bile benzer şekilde hayat geçirildiğini gördük. Torunlarımız ise konuya hakimiyetlerinin zenginliği ile bizim anlayabileceğimizin çok ötesinde bir dünyada yaşıyorlar. Metaverse ve benzeri mecralar, belki torunlarımızı aşıp da onların çocuklarının hayat biçimlerinin ayrılmaz parçası olacaklar. Bu süreç 5G, 6G gibi yeni altyapı teknolojilerinin hızla inşa edilmesini gerektiriyor. Böylesine büyük yatırımların öyle kısa sürede gerçekleştirilmesi mümkün değildir.”

Erdoğan, metaverse ve web3 gibi konuların dijital kültüre yoğunlaşmamız gerektiğini gösterdiğini ifade ederek, “Metaverse gibi projeler torunlarımızı da aşıp onların torunlarının hayatının ayrılmaz bir parçası olacak.  Bu süreç 5G, 6G gibi yeni altyapı teknolojilerinin hızla inşa edilmesini gerektiriyor. Böylesine büyük yatırımların öyle kısa sürede gerçekleştirilmesi mümkün değildir” diye konuştu.

Erdoğan, metaverse hakkında son olarak şunları söyledi:

“Metaverse’le bir adım önde olacak bir gençlikten bahsediyoruz. Artık dijital seferberlik ilan ediyoruz. Gelecek onu tasarlayana aittir. Forum metaverse’ün başarılı geçmesini diliyorum. Toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner