Yükleniyor...

DCG CFO’su Görevinden Ayrıldı

Kripto holding 350 milyon dolarlık krediyi geri öderken DCG CFO’su görevinden ayrıldı.

DCG

Kripto holding 350 milyon dolarlık krediyi geri öderken DCG CFO’su görevinden ayrıldı.

Şirketin geliri, kripto fiyatlarının yükselmesiyle birlikte dördüncü çeyrekten itibaren arttı. Bununla beraber şirkette önemli bir pozisyondan ayrılık açıklaması geldi.

Digital Currency Group’tan İlgi Çekici Açıklama

Kripto şirketi Digital Currency Group (DCG), Finans Direktörü Michael Kraines’in Nisan ayında istifa ettiğini ve ilk çeyrekte 350 milyon dolarlık bir üst düzey teminatlı vadeli krediyi tamamen geri ödediğini açıkladı.

Kraines iki yıl önce CFO olmuştu. Hissedarlara gönderilen bir mektuba göre DCG, yeni bir CFO araştırması için Heidrick & Struggles ile anlaştı ve bu dönemde finans departmanını Başkan Mark Murphy ve Baş Strateji Sorumlusu Simon Koster yönetecek.

DCG Alt Sirketi Genesis Konusunda Sorusturuluyor

Mektupta ayrıca DCG’nin, kripto fiyatları yükseldikçe dördüncü çeyreğe göre yüzde 63 artışla ilk çeyrek gelirinin 180 milyon dolar olduğunu bildirdi. Ancak yine de bir yıl öncesine göre düşüş yaşandı. Ayrıca, faiz, vergi, amortisman ve itfa payından (Ebitda) önceki düzeltilmiş kazanca dayalı olarak geçen çeyrekte 6 milyon dolarlık bir zarar bildirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner