Yükleniyor...

Dead By Daylight’ın Eski Geliştiricisi, Oyuna Ait NFT’lerin Satılmasından Hoşlanmadığını Söyledi

Hayatta kalma ve korku oyunu Dead by Daylight’ta yer alan Pinhead'in NFT'leri satılmaya başladı.

Dead by Daylight

Hayatta kalma ve korku oyunu Dead by Daylight’ta yer alan Pinhead’in NFT’leri satılmaya başladı.  Dead By Daylight’ın geliştiricilerinde McLean geçtiğimiz aylarda ekipten ayrılmıştı. McLean Twitter hesabından oyuna ait NFT’lerin yayılmasına karşı olduğunu açıkladı.

Dead by Daylight stüdyosu Behavior’ın oyun içi modellerini NFT’ler için lisanslanmasını engelleyemedi. Dead by Daylight’taki Pinhead NFT’lerinin satılması üzerine bu durumdan hoşlanmadığını belirten Dead by Daylight’ın eski geliştiricisi McLean, Twitterdan yaptığı açıklamada konuyla ilgili şu yorumda bulundu;

“NFT’lerin yayılmasına şiddetle karşıyım ve sevdiğim oyunun onlarla ilişkili olduğunu görmekten son derece hayal kırıklığına uğradım.”

Pinhead aslında 1986 Clive Barker romanı The Hellbound Heart’ta ortaya çıkan bir karakterdir. Fakat satılan Pinhead NFT’lerinin roman ya da film uyarlamasıyla alakası yok. Satılan NFT’ler oyunda etkileşime geçebileceğiniz ve Google’da bulunan binlerce görsel aracılığıyla görüntülenebilen karakter modeli.

Ayrıca Pinhead NFT’nin, Dead by Daylight’ın Hellraiser bölümüne erişmek için “bir şans” verdiği ifade ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner