Yükleniyor...

Dev Firma Bu Altcoin’i 6,6 Trilyon Dolarlık Döviz Piyasasında Test Edecek

Japon finans devi SBI Holdings, XRP'nin döviz (FX) piyasasında kullanımını test etmeye hazırlanıyor.

sbi

Japon finans devi SBI Holdings, XRP’nin döviz (FX) piyasasında kullanımını test etmeye hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Finans kuruluşu Nikkei’ye göre firma, sınır ötesi döviz takaslarını gerçekleştirmek için kripto para birimini kullanacak. Test, XRP hızının, bir para biriminin diğeriyle işlem görmesi nedeniyle oluşabilecek fiyat dalgalanmaları riskini azaltmak için bir köprü varlık olarak kullanılıp kullanılamayacağını belirlemek ve ayrıca transferle ilişkili ücretlerdeki olası tasarrufları belirlemek için tasarlandı.

Denemeyi gerçekleştirmek için SBI’nin kripto para birimi startup’ı FXcoin Ltd. ile birlikte çalıştığı bildiriliyor. Uluslararası Ödemeler Bankası’na göre, küresel döviz piyasalarında alım satım işlemi Nisan 2019’da günlük 6,6 trilyon dolara ulaştı. Döviz swap hacimlerinin döviz piyasasının yaklaşık yarısını oluşturduğu tahmin ediliyor.

Ripple ve SBI uzun zamandır ortaklar ve SBI, 2016’da San Francisco merkezli ödeme şirketine yatırım yaptı. Aynı yıl ikili, dağıtılmış defter teknolojisiyle desteklenen ödemeleri bölgedeki finans kurumlarına ve havale transfer sağlayıcılarına getirmek amacıyla SBI Ripple Asia’yı başlattı. SBI, anlaşmalar platformu Money Tap’ı güçlendirmek için şu anda Ripple’ın XRP’ye dayalı olmayan ödeme mesajlaşma sistemini kullanıyor.

Şirket ayrıca hissedarların XRP’de temettü almasına izin veriyor ve e-Spor ekibindeki oyunculara maaşlarını dijital varlıkta alma seçeneği sunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x