Yükleniyor...

Dogecoin’de (DOGE) Neler Oluyor? Ciddi Oranda Düşüş!

Twitter'ın, anasayfasındaki Dogecoin (DOGE) logosunu kaldırmasından sonra düşüşe geçen DOGE, günün en çok değer kaybeden altcoin'i oldu.

doge

Twitter’ın, anasayfasındaki Dogecoin (DOGE) logosunu kaldırmasından sonra düşüşe geçen DOGE, günün en çok değer kaybeden altcoin’i oldu.

Geçtiğimiz günlerde kripto yatırımcılarının en aktif olduğu sosyal medya platformlarından Twitter, büyük bir hamle yaptı. DOGE maksimalisti Elon Musk’ın sahip olduğu Twitter, anasayfasına DOGE logosunu ekledi. Uzun zamandır sessizliğini koruyan meme coin’lerin lider, bu gelişmeden sonra yüzde 36’lık bir artış göstermişti. Fakat geçtiğimiz saatlerde anasayfasından DOGE logosunu kaldıran Twitter, DOGE’de büyük bir düşüşün önünü açtı.

Ekran Resmi 2023 04 07 09.59.18

Günün En Çok Değer Kaybedeni DOGE Oldu!

0,0923 dolar seviyelerinden düşüş eğilimine geçen DOGE, 0,0827 dolar seviyelerine gelerek günün en çok düşen altcoin’i oldu. Özellikle de Twitter’ın DOGE logosunu kaldırmasından sonra arkasındaki rüzgarı kaybeden memecoin, büyük bir satış dalgasıyla karşı karşıya kaldı.

Kısa zamanlı destek seviyelerinden fiyatı karşılayamayan DOGE yatırımcıları, satıcılar karşısında üstünlük kuramadı. Logonun eklenmesinden itibaren gördüğü zirveden yaklaşık olarak yüzde 22 değer kaybeden memecoin’lerin lider, yatırımcısını da korkuya düşürdü. Günlük kaybın da yüzde 10’u aşmasından sonra sosyal medyada gündem olan DOGE, adından söz ettirmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner