Yükleniyor...

Elon Musk Neyi Amaçlıyor? DOGE ve Twitter İddiaları

Elon Musk'ın sahibi olduğu Twitter'ın yaptığı Dogecoin (DOGE) göndermesi, olası bir entegrasyon senaryolarını da beraberinde getirdi.

doge gorseli

Elon Musk‘ın sahibi olduğu Twitter’ın yaptığı Dogecoin (DOGE) göndermesi, olası bir entegrasyon senaryolarını da beraberinde getirdi.

Kripto endüstrisinde bomba etkisi yaratan bir olay yaşandı. Elon Musk’ın sahibi olduğu sosyal medya devi Twitter, kısa süreliğine uygulamaya DOGE görselini entegre etti.

Birçok kullanıcı tarafından yakalanan ve saniyeler içerisinde kaldırılan bu görsel, DOGE tarafında yüzde 25’in üzerinde bir yükselişe yol açtı. Diğer taraftan Dogecoin topluluğu, olası bir Twitter ve Dogecoin entegrasyonunu tartışmaya başladı. Peki Elon Musk neyi amaçlıyor?

Twitter, Görselini DOGE Yaptı! İki Senaryo!

Geçtiğimiz yıl Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, kısa süreliğine kripto topluluğunu heyecanlandırmayı başardı. Twitter, uygulama içerisindeki logosunu DOGE görseliyle değiştirdi.

Bu hamle, Reddit ve Twitter üzerinden yeni tartışmaları da beraberinde getirdi. Birçok kripto yatırımcısı, bu hamlenin olası bir Twitter entegrasyonu için hazırlık olabileceğini öne sürdü. Diğer taraftan, bazı kullanıcılar, Musk’ın yine bir şeylerin peşinde olduğunu düşünüyor. Twitter görselinin DOGE ile değiştirilmesi ve beraberinde gelen Musk’ın paylaşımı, dikkat çekti. Musk, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, DOGE mem görseli paylaştı. Peki bugün yaşananlar neyin işareti?

1- DOGE ve Twitter Arasında Entegrasyon

Dogecoin (DOGE), Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın en çok ilgilendiği kripto para olarak biliniyor. Hatta Musk adına açılan bir davada, milyarder ismin DOGE ile manipülasyonlar yaptığı iddia ediliyor.

Milyarder ismin sahibi olduğu Twitter, bugün yaptığı kısa sürelik DOGE görsel eklentisiyle söylentileri başlattı. Bunlardan birisi de, Twitter’ın yakında DOGE ile entegrasyon kuracağı oldu.

Twitter, geçtiğimiz aylarda birçok haberler ile gündeme bomba etkisi yaratmıştı. Bir Twitter kullanıcısı, paylaştığı dökümanlarda, Twitter’ın kendine ait bir platform coin’i çıkarmaya çalıştığını iddia etmişti. Twitter coin, kısa sürede topluluğun yoğun ilgisini gördü. Ancak bu iddialar henüz resmiyette doğrulanmadı.

Twitter’ın yavaş yavaş kripto adımları atması ve beraberinde gelen bu coin iddiaları, platformun DOGE için bir hazırlık yaptığına yönelik iddiaları da ortaya çıkardı. Twitter’ın coin için platform çalışmaları yürütmesi, bu coin’in DOGE olabileceğini düşündürtüyor.

2- Şaka Coin’i DOGE ve Twitter’dan Şakalar!

Bir diğer iddia ise Twitter’ın kısa sürelik bir şaka yaptığı yönünde. Ancak bu iddia kuvvetli görünmüyor. Çünkü Twitter’ın sahibi Elon Musk, DOGE üzerinden manipülasyon yaptığına yönelik iddialar ile mahkemelik olmuş durumda.

Reddit ve Twitter üzerindeki kullanıcılar, bu hamlelerin ardından “yine başladı” cümleleri kurmaya başladılar. Musk, geçtiğimiz yıl yaptığı DOGE paylaşımlarıyla bu tarz volatil fiyat hareketlerine zemin hazırlıyordu.

Ancak haberde bahsettiğimiz gibi, özellikle SEC ve CFTC‘nin kripto baskısı kurduğu bu dönemlerde, Twitter’ın durduk yere bir DOGE hamlesi yapması düşük ihtimal olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca Elon Musk, geçtiğimiz aylarda birkaç görsel paylaşmıştı. Bu görsellerde, Dogecoin, Floki ve SHIBA’nın arkasındaki görsel olan köpek, Twitter sözleşmelerinin önünde oturuyordu. Patron imajı verilen görselde, Twitter ve DOGE iddialarının fitili ateşlenmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner