Yükleniyor...

Eski Lyft Yöneticisi, OpenSea’ye Finans Direktörü Olarak Katıldı

Araç paylaşım girişimi Lyft'in eski finans direktörü (CFO) Brian Roberts, OpenSea'ya CFO olarak katıldı.

lyft

Araç paylaşım girişimi Lyft’in eski finans direktörü (CFO) Brian Roberts, OpenSea’ya CFO olarak katıldı.

Roberts, araç paylaşım şirketinden NFT pazaryeri OpenSea’de aynı rolü üstlenmek üzere ayrıldığını yaptığı Twitter paylaşımı ile duyurdu.

Bloomberg’in aktardığına göre, Roberts OpenSea’nin beklentilerinde iyimser olduğunu ifade etti. Şirketin potansiyelini eBay’e benzetti.

TheBlock’un Data Dashboard’una göre en büyük NFT pazarı olan OpenSea, kısa süre önce potansiyel destekçilerden 10 milyar dolarlık yatırım teklifi aldı.

opensea

Platformun daha fazla sermaye artırma olasılığı hakkında yorum yapan Roberts, şirketin fonlarının faydalı ortaklıkları ve girişimleri sürdürmek için kullanabileceğini belirtti.

Roberts’a göre, OpenSea’nin artan karlılığı, olası halka arzı gündeme getirebilir.

Roberts, Bloomberg’e verdiği demeçte şu ifadelere yer verdi;

“OpenSea kadar hızlı büyüyen bir şirketiniz olduğunda, onu halka açmayı düşünmemek aptallık olur.

OpenSea, dijital koleksiyonlara artan ilginin ardından Ağustos ayında aylık işlem hacminde 1 milyar doları aşan ilk NFT pazarı oldu. OpenSea, 700 binden fazla kullanıcıya 80 milyondan fazla NFT sunuyor. OpenSea, son 30 gün içinde 240 binden fazla aktif kripto cüzdan adresinde yaklaşık 1,9 milyar dolarlık işlem hacmi gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner