Yükleniyor...

Ethereum, İkinci Kesintiden Sonra Güncelleme Aldı

Ethereum, dün akşam saatlerinde ikinci kez duraksamayla karşı karşıya kalırken, Prysm'den konuyla ilgili bir güncelleme geldi.

ethereum 1

Ethereum, dün akşam saatlerinde ikinci kez duraksamayla karşı karşıya kalırken, Prysm‘den konuyla ilgili bir güncelleme geldi.

Ethereum ağında son dönemlerde spekülatif problemler yaşanmaya başladı. Pepe ile başlayan memecoin furyasında en çok kullanılan blockchain olan Ethereum, şimdilerde işlem sonuçlandırma problemleriyle karşı karşıya.

Daha önce 25 dakikalık blok onaylama sorununa maruz kalan ağda, dün akşam saatlerinde yaklaşık 1 saatlik benzer problem yaşandığı görüldü. Ethereum geliştiricileri ve Prysm, ağı düzeltmek için v4.0.3 sürümünü yayına soktu.

Ethereum Ağında Yaşananlar Ürküttü

Ethereum ağında iki farklı problem yaşandı. Geliştiriciler topluluğu sakin tutmaya çalıştı ve problemlerin çözümü için yoğun mesai harcadı. Prysm‘den gelen yeni güncelleme, Github aracılığıyla yayına sokuldu.

Ethereum ağı, dün akşam 24 saat içinde ikinci kez bir ağ problemiyle karşılaştı. İkinci problemde, bir saatten uzun süre boyunca bloklar tamamlanamadı ve teknik sorunlar ortaya çıktı. Perşembe günü 25 dakikalık duraksamadan sonra, dün akşam gerçekleşen problem ile birlikte spekülasyonlar ortaya çıkmaya başladı.

dYdX tarafından da açıklamalar geldi. dYdX, Ethereum’un nihai olmaması sebebiyle para yatırma işlemlerini geçici olarak askıya almıştı.

Tüm bu süreçler ortasında açıklamalarda bulunan Ethereum geliştiricileri, ortada bir problem olmadığını ve çözüm için uğraştıklarını belirttiler. Scrool geliştiricisi Toghrul Maharramov, CoinDesk‘e verdiği röportajda, endişelenmediğini ve durumun neyden kaynaklandığını çözmeye çalıştıklarını söyledi.

Diğer taraftan, Ethereum istemcisi Prysm, kurtarıcı bir görev üstlendi ve yeni güncellemesini duyurdu. Prysm, son ağ istikrarsızlığını düzenleyen ve çok fazla kaynak tüketimini optimize eden sürümü yayınladı. Bu sürüm, Github‘ta herkese açık bir şekilde paylaşıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner